Zaproszenia

Październikowy Klub Informatyka. Cyberbezpieczeństwo infrastruktury krytycznej

Na spotkaniu 4 października 2016 r. obecni będą eksperci zajmujący się tematyką cyberbezpieczeństwa zarówno pod kątem zagadnień technicznych, jak i budowania metodyki na potrzeby zarządzania infrastrukturą tego obszaru.

Dni Otwarte w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej

Szkoła Biznesu PW zaprasza na cykl Dni Otwartych połączonych z wykładami otwartymi, w których mogą uczestniczyć zarówno studenci, jak i pracownicy naszej Uczelni. W programie m.in. Executive MBA czy Akademia Psychologii Przywództwa.

Obrady Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich

Spotkanie przedstawicieli szkół wyższych odbędzie się w związku rozpoczynającymi się 2 czerwca 2016 roku w Warszawie trzydniowymi obradami Prezydium oraz Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Piknik Edukacyjny „Od Mikro do Makro” 2016

Nauka na najwyższym poziomie zaprezentowana w przyjazny dla najmłodszych sposób - to kwintesencja Pikniku Edukacyjnego Politechniki Warszawskiej, który odbędzie się w dniach 13-14 maja 2016 r. na terenie naszej Uczelni.

Piknik dla Pracowników Politechniki Warszawskiej 2016

Rektor Politechniki Warszawskiej wraz z Samorządem Studentów PW zapraszają na Piknik dla Pracowników naszej Uczelni połączony z Regatami o Puchar Rektora PW. Szczegóły na załączonym plakacie.

IX Ogólnopolskie Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”

Tematem przewodnim tegorocznej edycji będą „Pojazdy specjalne” czyli wszelkie pojazdy, których zadania wykraczają poza typowy transport osób czy przewóz towarów. Jak co roku sympozjum odbędzie się na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW.

Dysputy pitagorejskie - „Samodzielność w świecie nauki”

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Dysput pitagorejskich pt.: Samodzielność w świecie nauki. Oprócz udziału Dyrektora Centrum, prof. Stanisława Janeczko, gośćmi specjalnymi będą prof. Jan Madey oraz dr Leszek Mellibruda, moderator rozmowy.

Przetestuj swój angielski z SJO PW i EF EPI

Studium Języków Obcych PW oraz organizacja EF EPI zapraszają pracowników Politechniki Warszawskiej do wzięcia udziału w teście znajomości języka angielskiego. Kompetencje językowe zweryfikować będzie można już 9 marca br. Osoby, które przystąpią do testu otrzymają zaświadczenie.

Sympozjum One Belt,One Road: policy, economy and technology

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Politechnika Opolska zapraszają na I Międzynarodowe Sympozjum One Belt, One Road: policy, economy and technology.

Trzy mecze AZS PW przed własną publicznością

W lutym br. AZS Politechnika Warszawska rozegra aż trzy mecze przed własną publicznością. Inżynierowie zmierzą się kolejno z Indykpolem AZS-em Olsztyn, MKS-em Będzin i Effectorem Kielce. Bilety na te mecze trafiły właśnie do sprzedaży.

III Ogólnokrajowa Konferencja Młodzi Naukowcy w Polsce - Badania i Rozwój

Spotkania przewidziano w czterech lokalizacjach: w Poznaniu (11.04), Wrocławiu (13.04), Lublinie (15.06) i Gdańsku (18.04). Zakres tematyczny prac obejmuje nauki przyrodnicze, nauki inżynieryjne i techniczne, nauki humanistyczne i społeczne.

Kreatywny Semestr Projektowy PW - innowacje w kształceniu

4 lutego br. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW odbędzie się spotkanie podsumowujące interdyscyplinarny przedmiot - Kreatywny Semestr Projektowy (KSP) zaaranżowany w ramach projektu Zespołu Rektorskiego ds. Innowacyjnych Form Kształcenia (INFOX).

Konferencje Politechniki Warszawskiej 2016

W bieżącym roku zaplanowano blisko sto wydarzeń o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Poniżej przedstawiamy rozkład konferencji naukowych przygotowanych przez jednostki organizacyjne Politechniki Warszawskiej w 2016 r.

Powrót PlusLigi. Politechnika zagra z Łuczniczką Bydgoszcz

Po długiej świąteczno-noworocznej przerwie PlusLiga wznawia swoje rozgrywki. W środę 13 stycznia dojdzie do dwunastej kolejki zmagań. AZS Politechnika Warszawska na wyjeździe zmierzy się z Łuczniczką Bydgoszcz.

Seminarium popularnonaukowe BG PW pt. „Para zbliża odległości”

W dniu Święta Kolejarza 25 listopada 2015 r. Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej zaprasza na seminarium popularnonaukowe pt. „Para zbliża odległości”, organizowane w ramach wystawy Anety Majak i Andrzeja Paszke pod tym samym tytułem. 

AZS Politechnika Warszawska rozpoczyna sezon

AZS Politechnika Warszawska wraca do gry. Inżynierowie sezon 2015/2016 PlusLigi zainaugurują 30 października. W Arenie Ursynów podejmą wówczas Cuprum Lubin.

Multimedia i dydaktyka. Konferencja WEiTI PW

W dniach 16-17 listopada 2015 r. na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW odbędzie się konferencja MTDM 2015 multiMedia: technology, design, management prezentująca interdyscyplinarny program nauczania realizowany przez międzyuczelniany zespół wykładowców.

Turniej Par Brydża Sportowego o Puchar Rektora PW

21 listopada 2015 r. odbędzie się Turniej Par Brydża Sportowego o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej. Organizatorem wydarzenia jest Warszawski Związek Brydża Sportowego i Politechnika Warszawska.

Jubileuszowy X Kongres Obywatelski

Hasło tegorocznego Kongresu Obywatelskiego brzmi: „Polska jutra. Możemy być lepsi!”. Wydarzenie odbędzie się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej dnia 7 listopada 2015 r. Do debaty zostali zaproszeni m.in. ludzie nauki.

Konferencja „Wpływ rozwoju nauki i techniki na przyszły kształt społeczeństw i gospodarki”

W dniach 19-20 listopada br. odbędzie się konferencja naukowa Wpływ rozwoju nauki i techniki na przyszły kształt społeczeństw i gospodarki. Wydarzenie organizowane przez Wydział Administracji i Nauk Społecznych oraz Szkołę Biznesu PW stanowi część obchodów 100-lecia Odnowienia Tradycji PW.