Zaproszenia

V Warszawskie Dni Techniki

21 października br. rozpoczynają się V Warszawskie Dni Techniki Warszawa - Technika wczoraj, dziś, jutro. Politechnika Warszawska obok Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) oraz Naczelnej Organizacji Technicznej (NOT) jest jednym z organizatorów wydarzenia.

Dysputy pitagorejskie CSZ PW

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na nowy cykl spotkań w formie Dysput pitagorejskich, które zainspirować mają do dostrzegania nowych, ukrytych i zapomnianych aspektów rzeczywistości. Najbliższy temat: Nadzieje i zagrożenia świata wirtualnego już 20 października br. o godz. 16.15.

Otwartość dla współpracy. Tydzień Otwartej Nauki 2015

Zbliża się tegoroczny Tydzień Otwartej Nauki - Open Access Week. Jego 8 edycja obchodzona będzie na całym świecie w dniach 19-25 października. Polskie obchody objęła patronatem prof. Lena Kolarska-Bobińska, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego . 

Przyjdź, kibicuj, pomagaj! III Mistrzostwa Polski Doktorantów i Doktorantek w Siatkówce Halowej

Hasło przewodnie tegorocznego turnieju Przyjdź, kibicuj, pomagaj! nawiązuje do akcji charytatywnej, która odbędzie się 24 października br. w Łodzi podczas III Mistrzostw Polski Doktorantów i Doktorantek w Siatkówce Halowej.

Erasmus Plus PW Filii w Płocku z wykładami prof. Biruty Sloki

Politechnika Warszawska Filia w Płocku zaprasza na dwa spotkania (28 i 29.09) w ramach programu Erasmus Plus. Wykłady w języku angielskim wygłosi prof. Biruta Sloka z University of Latvia.

Turniej Piłki Nożnej połączony z piknikiem rodzinnym

12 września br. na warszawskiej Białołęce odbędzie się Turniej Piłki Nożnej połączony z piknikiem rodzinnym. Na wydarzenie zaprasza NSZZ "Solidarność" Politechniki Warszawskiej.

II Ogólnokrajowa Konferencja Naukowa: Młodzi Naukowcy w Polsce - Badania i Rozwój

W listopadzie 2015 r. odbędzie się ogólnokrajowa konferencja prezentująca tematykę prac badawczych i przeglądowych Młodych Naukowców. Spotkania zaplanowano w trzech lokalizacjach: w Poznaniu (23.11), Wrocławiu (25.11) i Lublinie (27.11).

II Mistrzostwa Polski Doktorantek i Doktorantów w Siatkówce Plażowej

W imieniu organizatorów zapraszamy na II Mistrzostwa Polski Doktorantek i Doktorantów w Siatkówce Plażowej, które odbędą się w Łodzi 25 lipca 2015 r. na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

Warsaw Startup Game

Już w najbliższą niedzielę 28 czerwca br. na terenach okalających Stadion Narodowy w Warszawie odbędzie się Warsaw Startup Game - pierwsza edukacyjna gra miejska o charakterze ekonomicznym, odbywająca w przestrzeni stolicy.

Baylab zaprasza na wakacyjną przygodę z nauką

„Koń trojański i bunt jednej komórki”, Zupa, pompa i odrobina hydrauliki, czyli krew, serce i krążenie”, „Bioróżnorodność, rośliny uprawne” to tematy warsztatów w Baylab, na które zapraszamy w ramach stołecznej akcji „Lato w mieście”.

Polish Scientific Networks - geneza i założenia konferencji

Jak wykorzystać potencjał polskich badaczy? Jak stworzyć sieci kontaktów między naukowcami Polakami? Około 200 młodych polskich uczonych z zagranicznych i krajowych uczelni podejmie się dyskusji na ten temat podczas konferencji Polish Scientific Networks w dniach 18-20 czerwca br.

Konferencja Polish Scientific Networks z wykładem PW

W piątek, 19 czerwca 2015 r. dr Daria Gołębiowska-Tataj z Politechniki Warszawskiej weźmie udział w międzynarodowej konferencji Polish Scientific Networks, na której wystąpi z wykładem plenarnym pt. „How Europe innovates: networking science, business and entrepreneurship”.

Konwersatorium CSZ PW

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na Konwersatorium pt.: From Tenured Professor to Silicon Valley Entrepreneur - How It Is Being Done in America. Odczyt wygłosi dr Joseph Monkowski (President and Chief Technical Officer, Pivotal Systems Corporation, Fremont, California).

Konwersatorium PW pt. „Every breath you take…"

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na odczyt prof. Tomasza Sosnowskiego w ramach Konwersatorium PW pt. „Every breath you take…" - zagadnienia techniczne podawania leków drogą wziewną.

Konferencja „Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej 2008-2015” - podsumowanie

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w Konferencji podsumowującej projekt „Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej 2008-2015”, która odbędzie się 21 maja 2015 roku o godz. 13.00 w Małej Auli Gmachu Głównego PW.

Technologie fotoniki scalonej w warsztatach IMiO PW

W dniach 21-22 maja br. odbędą się warsztaty związane z tematyką technologii fotoniki scalonej. W programie m.in. prezentacje ekspertów z wiodących ośrodków europejskich, przegląd technologii, sesja brokerska oraz wizyta w laboratoriach fotonicznych centrów FOTEH i LABS/Warsaw.

Piknik Edukacyjny „Od mikro do makro”

W dniach 15-16 maja 2015 roku, na terenie Kampusu Głównego PW, odbędzie się Piknik Edukacyjny „Od mikro do makro”. Ideą tegorocznego wydarzenia jest wskazanie, iż nauka może być dobrą zabawą i sposobem na ciekawe spędzanie czasu, niezależnie od wieku.

Piknik dla pracowników Politechniki Warszawskiej i ich rodzin

W dniu 23 maja 2015 roku, w Centrum Rekreacyjno-Konferencyjnym PROMENADA nad Zalewem Zegrzyńskim, odbędzie się Piknik dla pracowników Politechniki Warszawskiej i ich rodzin.

VIII Ogólnopolskie Sympozjum Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów

Ogólnopolskie Sympozjum Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych odbędzie się już po raz ósmy. W tym roku tematem przewodnim będą „Motocykle i lekkie pojazdy wielośladowe”.

Ogólnokrajowa konferencja Młodzi Naukowcy w Polsce - Badania i Rozwój

W czerwcu 2015 r. odbędzie się ogólnokrajowa konferencja prezentująca tematykę prac Młodych Naukowców. Spotkania zaplanowano w trzech lokalizacjach: w Poznaniu (8.06), Wrocławiu (10.06) i Lublinie (12.06).