Zdjęcie fragmentu Gmachu Głównego PW

21 kierunków studiów prowadzonych na Politechnice Warszawskiej znalazło się na podium rankingu przygotowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. 16 z nich sklasyfikowano jako najlepsze.

Zdjęcie przedstawia fragment Gmachu Głównego PW

JE Pan Cengiz Kamil Firat, Ambasador Republiki Turcji w Rzeczypospolitej Polskiej odwiedził Politechnikę Warszawską. Głównymi tematami spotkania z Rektorem PW, prof. dr. hab. inż. Krzysztofem Zarembą, była wymiana studentów i pracowników naukowo-dydaktycznych oraz możliwości rozszerzenia współpracy o nowe obszary. 

Grafika przedstawia dr hab. Marię Ganzha, prof. uczelni

Dr hab. Maria Ganzha, prof. uczelni z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych została uznana jedną z 10 najwybitniejszych ekspertek od sztucznej inteligencji. 

Dr inż. Cezary Szwed i dr inż. Justyna Smagowicz przy komputerach w laboratorium Centrum Modelowania i Organizacji Produkcji

Usprawnienie procesów produkcyjnych z wykorzystaniem metod matematycznych oraz nowoczesnych technologii informatycznych to cel badań prowadzonych w Centrum Modelowania i Organizacji Produkcji Wydziału Zarządzania PW.

Zdjęcie przedstawia ośrodek wypoczynkowy PW

Zapraszamy do skorzystania z dostępnych miejsc w ośrodkach wypoczynkowych Politechniki Warszawskiej. Wolnymi pokojami w lipcu dysponuje Grybów, natomiast w sierpniu można skorzystać z oferty ośrodka w Ubliku.

Zdjęcie przedstawia trzech mężczyzn pochylonych nad notesem

Pracownicy Politechniki Warszawskiej będących liderami lub kierownikami zespołów mogą wziąć udział w rekrutacji do procesu coachingowego - zespołowego i indywidualnego. 

Zdjęcie pokazujące projekt akademika

Zespół studentów z Wydziału Architektury PW oraz Wydziału Inżynierii Lądowej PW zdobył Grand Prix w konkursie Dwa oblicza jedna przyszłość betonu komórkowego i prefabrykacji betonowej. Zwycięski projekt to Siedlisko studenckie przy polu mokotowskim - akademik marzeń.

Zdjęcie przedstawia zwycięzców zawodów na podium

Krzysztof Łukasik, absolwent Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w maratonie MTB. Zawody odbyły się na liczącej 100 km górskiej trasie w Czechach.

Dr inż. Marta Mazurkiewicz-Pawlicka

A gdyby tak kilka badań lekarskich zastąpić jednym albo zamiast spalin otrzymać wodę? Nauki nie da się zatrzymać, a kolejne pokolenia badaczy dają nam do ręki gotowe rozwiązania, kształtując zdrową i bezpieczną przyszłość.

Zdjęcie przedstawia Polsko-Ukraińskie Miejsce Pracy Twórczej na Wydziale Architektury PW

Wydział Architektury PW otworzył bezpłatną pracownię co-workingową przeznaczoną dla obywateli Ukrainy, którzy musieli opuścić terytorium swojego kraju z powodu wojny. 

Grafika Złota Kreda

Do 30 czerwca można oddać głos w Plebiscycie Złota Kreda 2022 na wyróżniających się prowadzących, którzy dzielą się ze studentami swoją pasją do nauki i zachęcają do rozwoju.

Zdjęcie przedstawia półkę z książkami

Znamy już laureatów konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2022. Nagrodę Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych przyznano Wydawnictwu Uniwersytetu Śląskiego.