Politechnika Warszawska szuka domów dla psów

Już dwa psy znalazły domy dzięki akcji PW/fot. Angelia Wolińska Piesografia

Potrzebują uwagi, opieki, a przede wszystkim kogoś, kto je pokocha. Dziewięć czekających na adopcję psów wzięło udział w wyjątkowej sesji zdjęciowej w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Ze zwierzakami pozowali ludzie z PW: studenci, doktoranci i pracownicy, w tym przedstawiciele władz Uczelni.

Pomysłodawczynią akcji jest Daria Grzesiek, która pracuje na Politechnice i sama prawie 6 lat temu adoptowała psa ze schroniska.

– Chociaż w moim domu zawsze były psy, głównie rasowe, to adopcja kundelka otworzyła mi oczy na ogromny problem, jakim jest bezdomność zwierząt w Polsce – wyjaśnia Daria Grzesiek. – Od tego czasu staram się podejmować różne działania w celu poprawy tej sytuacji. Sesja zdjęciowa na PW to jedna z takich aktywności.

W akcję z wielkim entuzjazmem włączyli się ludzie tworzący politechniczną społeczność. Kilkanaście osób zapozowało z psami, a kilkadziesiąt kolejnych pomogło zrealizować pomysł. Zdjęcia wykonała Angela Wolińska (Piesografia), która specjalizuje się w psiej fotografii. W sesji wzięli udział Prorektor ds. Studenckich prof. Robert Zalewski, Kanclerz dr Jolanta Ewartowska i Zastępca Kanclerza dr inż. Rafał Ruzik, Dziekani i Prodziekani Wydziałów PW, reprezentanci Samorządu Studentów, Rady Kół Naukowych i Rady Doktorantów.

Jaki będzie wymarzony efekt akcji? Oczywiście znalezienie domów przez wszystkie „politechniczne” psy. A może szczęśliwych zwierzaków będzie nawet więcej, bo zdjęcia zainspirują do odwiedzania schronisk, włączania się w wolontariat i adopcji?

Sesja zdjęciowa w Gmachu Głównym PW odbyła się 25 października – w Dzień Kundelka. Od tamtej pory do dzisiaj dwa psy już znalazły domy.

Zdjęcia i szczegółowe informacje o psach znajdują się na stronie pw.edu.pl/psynaPW.