Biuletyn PW / Kalendarium

Kalendarium

21 Maj

Juwenalia Płockie 2018

16:00 - 27 Maj 23:00

Juwenalia Płockie 2018 odbędą się w okresie od 21 do 27 maja 2018 roku i będą im towarzyszyć liczne wydarzenia tematyczne. Poniżej przedstawiono wszystkie atrakcje i wydarzenia organizowane w ramach Juwenaliów Płockich 2018:

 • 21 maja - Studencki turniej w piłkę nożną halową
 • 22 maja - Studencki turniej bilardowy oraz turniej w kręgle
 • 23 maja - Gra miejska
 • 24 maja - Dzień koncertów plenerowych, które odbędą się na zielonych terenach Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku przy ulicy Łukasiewicza 17. Na scenie Juwenaliów Płockich wystąpią artyści znani w całej Polsce.
 • 25 maja - Myto, Wieczór Chwały w Amfiteatrze oraz koncert klubowy
 • 26 maja - Katorga: festiwal piosenki studenckiej podczas którego wyłonimy zwycięzców w kategorii zespół/wokalista. Koncert "Juwenalia Bis", podczas, którego wystąpi trzech artystów polskiej sceny muzycznej.
 • 27 maja - Turniej siatkówki plażowej. Piknik rodzinny. Atrakcje na świeżym powietrzu. Kino pod Chmurką. Oficjalne zakończenie Juwenaliów Płockich 2018.

Informacje o w wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Politechnika Warszawska Filia w Płocku,
Ignacego Łukasiewicza 17, Płock

22 Maj

Dylematy twórczej strategii

15:00 - 17:00

22 maja 2018 roku zostanie wygłoszony wykład pt. „Dylematy twórczej strategii”, który poprowadzi prof. dr hab. Wojciech Dyduch z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania „Tradycja i Wyzwania Nauk o Zarządzaniu”.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.

Gdzie? 

CZIiTT Politechniki Warszawskiej, 
sala 4.01, ul. Rektorska 4, Warszawa

23 Maj

VI posiedzenie Seminarium WAiNS

12:00 - 14:00

VI posiedzenie Seminarium Naukowego Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej odbędzie się w środę 23 maja 2018 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Referat pt. „The construction of higher education students within national policy: a cross-European comparison” wygłosi prof. Rachel Brooks (University of Surrey, Wielka Brytania).

Spotkanie poprowadzi dr Helena Bulińska-Stangrecka z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej.

Rachel Brooks jest profesorką socjologii na University of Surrey w Wielkiej Brytanii, kierownikiem projektu ERC Consolidator i redaktorką naczelną czasopisma  „British Journal of Sociology of Education”.Jej badania koncentrują się na socjologii edukacji.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Politechnika Warszawska, 
Plac Politechniki 1, Warszawa,
Gmach Główny, sala 213

23 Maj

Technologia i analityka telekomunikacyjna

14:30 - 17:16

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych zaprasza na spotkanie informacyjne pt. „Technologia i analityka telekomunikacyjna” organizowane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, które odbędzie się 23 maja o godz. 14:30 w Audytorium Centralnym. Wydarzenie składać się będzie z dwóch prezentacji, w których udział weźmie wielu ekspertów. 

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Audytorium Centralne,
ul. Nowowiejska 15/19, Warszawa

26 Maj

Regaty o Puchar Rektora PW

08:00 - 22:00

Piąta edycja Regat o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej odbędzie się 26 maja 2018 r. w ośrodku WAT Zegrze. Co roku udział w nich biorą najlepsi żeglarze z Politechniki Warszawskiej.

Informacje o wydarzaniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Ośrodek Szkoleniowy WAT,
ul. Groszkowskiego 2 Zegrze Pł. 

27 Maj

BEST Hacking League

12:00 - 28 Maj 16:00

W dniach 27-28 maja 2018 r. odbędzie się BEST Hacking League - 2 dniowe wydarzenie, które powstało z myślą o studentach, chcących sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności w zakresie programowania. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Politechniki Warszawskiej.  

Główną częścią tegorocznego wydarzenia jest hackathon, 24-godzinny maraton programowania.  Dodatkowo, podczas hackathonu odbywać się będą warsztaty oraz maratony programistyczne, na których studenci będą mieli okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, ale także praktycznie ją wykorzystać. 

Strona wydarzenia na facebooku.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie? 
Politechnika Warszawska, 
Pl. Politechniki 1, Warszawa

27 Maj

120-lecie Kolonii Wawelberga

12:00 - 18:00

Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Kolonii Wawelberga zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji 120-lecia jej powstania, który odbędzie się 27 maja 2018 r. Celem wydarzenia jest przypomnienie historii powstania kolonii oraz upowszechnienie wiedzy o dziele Hipolita Wawelberga - utworzonej w 1895 roku - Szkole Technicznej im. Hipolita Wawelberga i Stanisława Rotwanda.

W programie m.in. Bester Quartet, Maria Sadowska, Katarzyna Dąbrowska, Adrian Labanowski, Aleksandra Pisula, Sylwia Najah, Rafał Fudalej, Viva el Cajon, Siesta Trio, STAYnia Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy. Dla najmłodszych przewidzane są liczne atrakcje takiej jak: pokazy tańca, symulator lotu szybowcem, klocki Moovie.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie spektakl „O czym śniła Estera” na podstawie baśni i sentencji Nachmana z Bracławia, przygotowany i wyreżyserowany przez Joannę Grabowiecką. 

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Kolonia Wawelberga,
ul. Górczewska, Warszawa (zgodnie z programem)

27 Maj

Koncert: „Raz na wozie”

18:00 - 20:00

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej zaprasza na koncert wiosenny pt. „Raz na wozie”, który odbędzie się 27 maja o godz. 18:00 w Klubie Stodoła. 

Wstęp możliwy jest za okazaniem biletów. Pracownicy Politechniki Warszawskiej mogą je odebrać w Dziale Socjalnym (pok 117 Gmach biurowy kl. B). Pozostałych zapraszamy do sekretariatu zespołu ul. Waryńskiego 12 pok. A222 w DS Riviera. 

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Klub Stodoła,
ul. Batorego 10, Warszawa

29 Maj

Jak zrobić ze spawarki drukarkę 3D

15:00 - 17:00

29 maja 2018 roku zostanie wygłoszony wykład pt. „Jak zrobić ze spawarki drukarkę 3D”, który poprowadzi Mateusz Ostrysz - przedstawiciel Spawalniczego Koła Naukowego JOINT. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego „Mazowiecka Platforma Kół Naukowych”, współorganizowanego przez Radę Kół Naukowych PW oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferu Technologii PW.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
ul. Rektorska 4, sala 4.01

7 Cze

Patriotyzm i niepodległość - dar czy wyzwania

16:00 - 18:00

Rektor Politechniki Warszawskiej, Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność w PW oraz Archikonfraternia Literacka zapraszają na wykład pt. „Patriotyzm i niepodległość - dar czy wyzwania", który wygłosi prof. dr hab. Jan Żaryn, Senator RP. 

Oprawę muzyczną zapewni orkiestra pod dyrekcją o. Ireneusza Wybraniaka.

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, 
Mała Aula, Plac Politechniki 1, Warszawa

8 Cze

Historyczny rozwój konstrukcji pojazdów - sympozjum

10:00 - 16:00

W dniu 8 czerwca 2018 r. na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbędzie się XI ogólnopolskie sympozjum „Historyczny rozwój konstrukcji pojazdów”. 

Sympozjum jest wydarzeniem dedykowanym rozwojowi konstrukcji pojazdów, a także przybliża techniki rekonstrukcji pojazdów, mających znaczenie historyczne. Tradycyjną częścią sympozjum jest wystawa i prezentacja starych pojazdów. Jak zawsze będzie ono okazją do spotkania specjalistów, sympatyków starej motoryzacji oraz osób zainteresowanych osiągnięciami dawnej myśli inżynierskiej.

Tematem wiodącym tegorocznej edycji będzie „Motoryzacja w Polsce po odzyskaniu niepodległości”. Sympozjum rozpocznie sesja plenarna (godz. 10:00), podczas której będą wygłoszone referaty. Po niej planowana jest część plakatowa, prezentująca zagadnienia związane z tematyką tegorocznej edycji. Spotkanie zakończy ekspozycja i prezentacja pojazdów historycznych i współczesnych na parkingu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości

Gdzie? 

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej,
ul. Narbutta 84, Warszawa

9 Cze

Siatkarskie mistrzostwa ogniska TKKF „Politechnika"

10:00 - 13:00

Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „POLITECHNIKA” zaprasza na siatkarskie mistrzostwa. Zawody odbędą się 09.06.2018 r. w godz. 10.00 - 13.00 w pawilonie sportowym „Riviera” ul. Waryńskiego 12a. 

Strona internetowa Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PW.

Gdzie? 

Pawilon sportowy „Riviera”,
ul. Waryńskiego 12a

9 Cze

Warsztaty z programowania dla dzieci pracowników PW

14:00 - 10 Cze 14:00

Z okazji Dnia Dziecka Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej wraz z partnerami, firmami WOWSchool oraz HorseITway Akademia IT, zapraszają na darmowe zajęcia z programowania dla dzieci pracowników Politechniki Warszawskiej (8-18 lat). Warsztaty odbędą się 9 i 10 czerwca 2018 r. (sobota i niedziela) w budynku CZIiTT PW przy ul. Rektorskiej 4.

Sobota 9.06.2018 r.:

Wspólnie z HorseITway Akademia IT CZIiTT PW zaprasza dzieci w wieku 9-13 lat oraz młodzież w wieku 14-18 lat na następujące warsztaty:

 • 14:00-15:15 (wiek 9-13 lat) - każde dziecko zaprogramuje elektroniczną płytkę edukacyjną, która ma wbudowany akcelerometr. Wspólnie stworzymy aplikację „kompas”, przy użyciu prostej logiki i instrukcji warunkowych.
 • 15:15-16:30 (wiek 9-13 lat) - dzieci dowiedzą się jak działa internet od strony technologicznej oraz poznają podstawowe aspekty Cyberbezpieczeństwa. Dodatkowo każde dziecko przeprowadzi symulację ataku hackerskiego przy użyciu maila.
 • 16:30-17:45 (wiek 14-18 lat) - każdy uczestnik stworzy swój kalendarz w języku Java (pisząc wspólnie kod w języku Java, pokażemy, że programowanie nie jest wcale takie trudne). Dodatkowo każdy uczestnik przeprowadzi symulację ataku hackerskiego przy użyciu maila.

Obowiązują zapisy.

Niedziela 10.06.2018 r.:

Wspólnie z WOWSchool CZIiTT PW zaprasza na: Rodzinny Hackathon, czyli programowanie nie jest takie straszne.

 • 11:00-14:00 (wiek dziecka 8-12 lat) - para uczestników (rodzic z dzieckiem) będzie miała za zadanie rozwiązać zestaw zagadek programistycznych, dzieci bawiąc się z rodzicami będą miały możliwość poznać podstawy programowania i cyberbezpieczeństwa.

Obowiązują zapisy.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
ul. Rektorska 4, Warszawa

13 Cze

Impact'18

08:00 - 14 Cze 20:00

W dniach 13-14 czerwca w Krakowie odbędzie się Impact'18 - wydarzenie poświęcone trendom technologicznym w innowacyjnych branżach i wyzwaniom nowoczesnej gospodarki.

Obszary tematyczne tegorocznego wydarzenia to: Industry 4.0, Science to Business, Fintech, Biotechnology, 5G & IoT, Digital State oraz Transportation, Energy and Environment.

Impact’18 zgromadzi ponad 6000 uczestników z 40 państw świata oraz ponad 250 wybitnych speakerów. Ja co roku Impact’18 to nie tylko wystąpienia na trzech scenach, ale również możliwość merytorycznych spotkań. Wśród już potwierdzonych speakerów są m.in. Prof. Rolf Heuer, były szef CERN, obecnie Prezydent Niemieckiego Towarzystwa Fizyki oraz Prof. Reimund Neugebauer z Fraunhofer-Gesellschaft.

Udział w wydarzeniach Impact jest bezpłatny dla przedstawicieli sektora akademickiego oraz startupów. Dodatkowo zaplanowane zostały również bezpłatne dedykowane działania mające na celu promowanie najlepszych projektów naukowych i przedsięwzięć startupowych:

 • spotkania 1:1 z firmami i inwestorami - Impact link (wśród uczestników ze strony biznesu potwierdzony został już udział firm takich jak: Mastercard, PKO Bank Polski, Grupa Azoty, ING Bank Śląski, T-mobile, Blue Media, SAP, IBM, Tauron, PGNiG, Huawei, Astra Zeneca, Roche, Polpharma, Grupa Adamed, Pfizer, Selvita, PLL LOT, Maspex i inne);
 • strefa ekspozycyjna technologii akademickich - SciTech Poland;
 • prezentacje na scenie - Challenger Arena.

Zainteresowani skorzystaniem z tych możliwości proszeni są o wypełnienie formularza zamieszczonego pod linkiem: http://bit.ly/SciTechform 

Rejestracja na wydarzenie: https://pass.impactcee.com/impact18/pl/c/KG010318I18PL

Więcej informacji na stronie: https://impact18.impactcee.com/pl/start/

14 Cze

Konferencja Natura-Człowiek-Kultura

08:00 - 17 Cze 20:00

Samorząd Doktorantów Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zaprasza na „IV Międzynarodową i IX Interdyscyplinarną Ogólnopolską Konferencję Natura-Człowiek-Kultura" (NCK2018). Konferencja odbędzie się w dniach 14-17.06.2018 r. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr hab. Kazimierza Karolczaka.

Termin nadsyłania formularza zgłoszeniowego i propozycji abstraktu - 30.04.2018 r.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
ul. Podchorążych 2, nowy budynek, Kraków

CYTAT TYGODNIA

"

 

Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów.

Albert Einstein

"

21
Maj

Juwenalia Płockie 2018

16:00 - 27 Maj 23:00

22
Maj

Dylematy twórczej strategii

15:00 - 17:00

23
Maj

VI posiedzenie Seminarium WAiNS

12:00 - 14:00

23
Maj

Technologia i analityka telekomunikacyjna

14:30 - 17:16

26
Maj

Regaty o Puchar Rektora PW

08:00 - 22:00

27
Maj

BEST Hacking League

12:00 - 28 Maj 16:00

27
Maj

120-lecie Kolonii Wawelberga

12:00 - 18:00

27
Maj

Koncert: „Raz na wozie”

18:00 - 20:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja Komunikacji Społecznej

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW