Kalendarium

17/
11

Solidarni z Ukrainą

08:00 - 20 Gru 16:00

Punkt konsultacyjny dla studentów, doktorantów i pracowników PW z Ukrainy „Solidarni” informuje, że do 20 grudnia br. do pokoju 233 w Gmachu Głównym PW można przynosić artykuły żywnościowe oraz wszelkiego rodzaju kołdry, koce, poduszki.

Mile widziane są:

 • żywność dla dzieci 1-4 lat (kaszki, słoiczki, tubki etc.)
 • żywność o długim terminie przydatności (konserwy w puszkach, słoikach/dania błyskawiczne (makaron) typu knorr/kawa/herbata/cukier/ciastka/czekoladki)
 • poduszki, kołdry
 • śpiwory (20 sztuk)
 • nieduże koce polarowe (do zawijania i transportowania dzieci)
 • komplety dresowe dla rannych cywilów w szpitalach (dzieci/kobiety/osoby starsze)
 • powerbanki 20 000 mAh
 • agregat 2-3 kW (2 sztuki)
 • baterie, latarki, latarki czołowe

Produkty można samodzielnie dostarczyć w godzinach 8.00-16.00 do pokoju 233 w Gmachu Główny PW. Jeśli nie jest to możliwe można skontaktować się telefonicznie (wew.: 60-39) i umówić na odbiór w innym miejscu.

Więcej informacji dostępnych jest na kanale Solidarni z Ukrainą - Forum Pracowników PW.

11/
12

Nadzwyczajny Koncert Adwentowy

16:00 - 18:00

Orkiestra Kameralna i Chór Neokatechumenalny Parafii Najświętszego Zbawiciela zaprasza na Nadzwyczajny Koncert Adwentowy. 11 grudnia o godz. 16.00 w Kościele Świętego Zbawiciela w Warszawie wysłuchać będzie można wyjątkowego repertuaru:

 • Tyś jest błogosławiona Maryjo (Łk 1,42-44), Kiko Argüello
 • Hymn do Dziewicy Maryi, Kiko Argüello
 • Naród kroczący w ciemnościach (Iz 9,1-5), Roberto Rende
 • Gloria, Gloria, Gloria (Iz 66,18nn), Kiko Argüello

Jest to premierowy koncert - zwiastun parafialnych katechez, które rozpoczną się 9 stycznia 2023 o godz. 19.30.

Gdzie?

Kościół Najświętszego Zbawiciela w Warszawie
Plac Zbawiciela w Warszawie

12/
12

Uczenie maszynowe i logika: szybkie i wolne myślenie

16:30 - 18:00

Centrum Studiów Zaawansowanych oraz Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zapraszają na spotkanie z profesorem Moshe Y. Vardi’m z Rice Iniversity w USA. Tematem wydarzenia będzie „Uczenie maszynowe i logika: szybkie i wolne myślenie”.

Laudatorką będzie prof. Maria Ganzha z wydziału MiNI PW. 

Spotkanie poprowadzone w języku angielskim, odbędzie się w ramach seminarium środowiskowego „Systemy Inteligentne: teoria, praktyka, wyzwania”.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Online:

13/
12

Wschodzące technologie dla procesu badawczego

15:00 - 17:00

13 grudnia 2022 roku zostanie wygłoszony wykład pt. Wschodzące technologie dla realizacji procesu badawczego, który poprowadzi dr hab. Regina Lenart-Gansiniec z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Szczegółowe informacje dostępne są  TUTAJ>>

Gdzie?

platforma MsTEAMS

14/
12

Finał Pokazu Talentów PW

19:00 - 23:00

SSPW zaprasza do udziału w drugiej edycji Pokazu Talentów Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie umożliwia studentom zaprezentowanie swoich indywidualnych uzdolnień oraz reprezentowanie wydziału w Finale Ogólnouczelnianym. Po wstępnych zmaganiach na wydziałach zostało wyłonionych 18 finalistów. To oni wystąpią na scenie i zaprezentują swoje niesamowite umiejętności. 

Harmonogram wydarzenia:
19.00 Uroczyste Rozpoczęcie
19.30 Występy finalistów
22.00 Występ zespołu gościnnego
22.30 Wyniki i wręczenie nagród

W trakcie finału wystąpi gościnny zespół I Want Poetry, który odwiedzi nas prosto z Niemiec.

Wydarzenie stacjonarne skierowane jest przede wszystkim do studentów Politechniki Warszawskiej, ale transmisja będzie dostępna na stronie na Facebooku dla wszystkich zainteresowanych.

Aby wejść na wydarzenie stacjonarne konieczne jest posiadanie darmowego biletu dostępnego w pokoju 165 w Gmachu Głównym.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Centralny Klub Studentów PW - Stodoła
Stefana Batorego 10,  Warszawa

17/
12

Chińskie zwyczaje noworoczne

12:00 - 14:00

Instytut Konfucjusza zaprasza wszystkich zainteresowanych, w tym dzieci i młodzież, na wydarzenie kulturalne Chińskie zwyczaje noworoczne

W programie przewidziana jest prezentacja Tradycyjne obchody Nowego Roku w Chinach. Zaplanowane zostały występy: mini koncert, ceremonia herbaty oraz warsztaty kultury chińskiej dla dzieci i dorosłych: kaligrafia, ozdoby i wycinanki noworoczne, chiński zodiak, tradycyjne życzenia świąteczne. Dla uczestników przewidziany jest poczęstunek - chińskie specjały.

Wstęp jest bezpłatny. Liczba osób jest ograniczona, organizatorzy proszą o zgłoszenia za pośrednictwem e-maila: confucius.institute@pw.edu.pl

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii - lobby,
ul. Rektorska 4, Warszawa

13/
01

Seminarium: Konstytucja wobec wyzwań nowych technologii

14:00 - 17:00

Zapraszamy na seminarium naukowe pt. Konstytucja wobec wyzwań nowych technologii, które odbędzie się 13 stycznia 2023 r. w formie hybrydowej (stacjonarnie w Gmachu Głównym PW, s. 213, oraz za pośrednictwem Zoom) w godz. 14.00-17.00.

Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu wydarzeń naukowych z okazji 15-lecia Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW pt. Techniki cyfrowe i nowoczesne technologie - ukierunkowanie na człowieka.

Wymagana jest rejestracja.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Gmachu Głównym PW, sala 213, platforma Zoom 

17/
01

Paradoksy w zarządzaniu strategicznym

15:00 - 17:00

17 stycznia 2023 roku zostanie wygłoszony wykład pt. Style myślenia strategicznego – identyfikacja i profilowanie, który poprowadzi dr hab. Janusz Lichtarski, prof. UEW z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

 platforma MsTEAMS 

25/
01

II Kongres ESG

09:30 - 18:00

25 stycznia 2023 r. w Warszawie eksperci, przedsiębiorcy, naukowcy i decydenci spotkają się podczas II Kongresu ESG – Liderzy zrównoważonego rozwoju na rzecz ekosystemu ESG. 

Uczestnicy kongresu będą dyskutować między innymi o: wpływie wojny w Ukrainie na realizację strategii transformacji przemysłowych i działań mających zatrzymać proces degradacji środowiska, problemach związanych z łańcuchem dostaw, głodzie i migracjach, o sprawiedliwości społecznej, równym traktowaniu w miejscu pracy, czystej energii, zrównoważonym rolnictwie, a także wpływie konsumentów na politykę firm.

Ważnym tematem, któremu poświęcona zostanie inauguracyjna sesja Kongresu, będzie rola kobiet we współczesnym świecie w świetle strategii ESG. Organizatorzy planują porozmawiać o tym zagadnieniu w gronie najbardziej wpływowych kobiet polskiego życia publicznego podczas sesji zatytułowanej Kobieca moc w męskim świecie

Wydarzenie odbywa się pod patronatem PW.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Warszawa 

17/
04

European Young Engineers Conference 2023

00:00 - 19 Kwi 00:00

W dniach 17-19 kwietnia 2023 r. Zapraszamy do wzięcia udziału w 11. edycji konferencji EYEC. To wydarzenie o charakterze interdyscyplinarnym – łączy inżynierów i naukowców zajmujących się różnymi dziedzinami związanymi z inżynierią chemiczną i procesową. Konferencja jest doskonałą okazją dla młodych naukowców – studentów, doktorantów i świeżo upieczonych doktorów – do zdobycia doświadczenia w prezentowaniu wyników swoich badań.

EYEC organizuje Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej „Venturi” we współpracy z pracownikami i władzami Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej.

Abstrakty artykułów można wysyłać do 25 listopada 2022 r.

Więcej informacji o wydarzeniu i formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie internetowej konferencji i na Facebooku.

Gdzie?

Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej

24/
05

XVI Międzynarodowe Targi Wynalazczości INTARG 2023

09:00 - 25 Maj 19:30

XVI Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG® 2023 zaplanowano na 24-25 maja 2023 r. Promocja i komercjalizacja wynalazków i innowacji, transfer technologii, synergia nauki z przemysłem i tworzenie ekosystemu innowacji to główne założenia cyklicznie organizowanych targów. 

Co roku uczestniczą w nich przedstawiciele czołowych jednostek sfery nauki (wyższych uczelni, instytutów badawczych, instytutów PAN), innowacyjnych przedsiębiorstw (MŚP i dużych przedsiębiorstw), a także urzędów i instytucji wspierających rozwój i innowacje. Głównym Międzynarodowym Patronem Honorowym, a równocześnie fundatorem prestiżowych nagród INTARG® 2023 jest Światowa Organizacja Własności Intelektualnej WIPO - jedna z 16 agend ONZ.

W programie targów m.in.:

 • międzynarodowy konkurs wynalazków i innowacji z prestiżowymi nagrodami,
 • konferencje, panele dyskusyjne omawiające istotne zagadnienia z zakresu tworzenia ekosystemów innowacji, synergii nauki i gospodarki, transferu technologii, upowszechniania dobrych praktyk w tym zakresie,
 • spotkania brokerskie,
 • uroczysta inauguracja oraz gala finałowa,
 • networking cocktail.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Międzynarodowe Centrum Kongresowe
Plac Sławika i Antalla 1, Katowice 

31/
05

European Process Intensification Conference

00:00 - 2 Cze 00:00

W dniach 31 maja – 2 czerwca 2023 r. odbędzie się 8. konferencja European Process Intensification Conference.

W nadchodzących dziesięcioleciach przemysł chemiczny będzie odgrywał kluczową rolę w rozwiązywaniu wielkich wyzwań społecznych związanych ze zrównoważonym rozwojem, zdrowiem ludzkim lub dostępnością żywności i czystej wody. Niezbędna transformacja sektora chemicznego w celu sprostania tym wyzwaniom będzie obejmować m.in. dekarbonizację, wykorzystanie energii odnawialnej i surowców w procesach produkcyjnych oraz gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Konferencja, organizowana przez Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW, będzie doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi wdrożeniami w przemyśle chemicznym, osiągnięciami w dziedzinie badań i nowymi osiągnięciami dostawców technologii.

Abstrakty artykułów można wysyłać do 15 stycznia 2023 r.

Więcej informacji o wydarzeniu i formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie internetowej konferencji.

Gdzie?

Politechnika Warszawska