Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Koncert Galowy Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej The Engineers Band

Koncert Galowy Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej The Engineers Band

W dniu 11 kwietnia 2015 r. w Państwowej Szkole Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Płocku odbył się uroczysty koncert Galowy Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej w ramach 100-lecia Odnowienia Tradycji PW.

Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej The Engineers Band wystąpiła pod batutą maestro Dariusza Łapińskiego. Towarzyszył jej Kameralny Chór Akademicki PW Filii w Płocku pod dyrekcją Edwarda Bogdana. Koncert został zorganizowany w ramach 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej, której integralną częścią od prawie 50 lat jest Filia w Płocku.

Przypadające w 2015 roku 100-lecie wiąże się bezpośrednio z przywróceniem nauczania w języku polskim w Politechnice Warszawskiej. Na naszej Uczelni rok ten został ogłoszony rokiem jubileuszowym, w trakcie którego przypominane są tradycje, dorobek oraz wkład Politechniki Warszawskiej w naukę i kształcenie kadr technicznych w Polsce.

Materiał filmowy z Koncertu Galowego Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej

W koncercie uczestniczyli Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt wraz z Prorektorami, a także Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski. Licznie przybyli też przedstawiciele władz samorządowych, oświatowych i biznesu.

Rektor PW prof. Jan Szmidt wraz z prof. Januszem Zielińskim Prorektorem Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku wręczyli Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi i Prezydentowi Miasta Płocka Andrzejowi Nowakowskiemu okolicznościowe Złote Medale 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej (powyżej na zdjęciu).

Orkiestra przedstawiła widowni znane przeboje polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej, musicalowej, utwory popowe oraz rockowe. Utwory, takie jak Sweet home Alabama, Niepokanani, New York, New York, Będziesz moją panią i wiele innych wykonywali: Ewelina Pałasz, Sergiusz Bienias i Mariusz Wawrzyńczyk. Na koncercie gościnnie wystąpił też znany aktor Teatru Roma w Warszawie – Janusz Kruciński z przebojami m.in. z musicalu Jesus Christ Superstar.

Entuzjastyczna reakcja publiczności w trakcie i po koncercie była oznaką tego, że Politechnika Warszawska była, jest i będzie niezwykle istotnym elementem życia nie tylko akademickiego, ale i kulturalnego Płocka.

Podobny artykuł:
Politechnika Warszawska Filia w Płocku zaprasza na obchody 100-lecia Odnowienia Tradycji PW

Źródło: PW Filia w Płocku

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

 

 

Edward Stachura

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW