Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej twórcom samolotów RWD

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej twórcom samolotów RWD

13 maja 2015 roku przy wejściu głównym do Gmachu Nowej Kreślarni Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej twórcom samolotów RWD.

Pamiątkowa tablica/fot. IKR BPW

Bezpośrednio po otwarciu wystawy „Na skrzydłach czasu - ludzie i konstrukcje lotnicze Politechniki Warszawskiej” nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Stanisławowi Rogalskiemu, Stanisławowi Wigurze i Jerzemu Drzewieckiemu z Sekcji Lotniczej Koła Mechaników Studentów PW, którzy zbudowali siedem prototypów samolotów sportowych RWD oblatywanych przez Franciszka Żwirko. Okolicznościowe przemówienie wygłosił prof. Wojciech Wawrzyński, Dziekan Wydziału Transportu PW.

Obok przybliżenia okoliczności towarzyszących powstaniu tablicy, zwrócił uwagę na fakt, że w bliskim sąsiedztwie Gmachu Nowej Kreślarni znajdował się rodzinny dom Stanisława Wigury (Piękna 66). W 1932 roku lotnik wyszedł z niego na swoją ostatnią, podniebną podróż do Pragi. FOTOGALERIA WYDARZENIA

Prof. Wojciech Wawrzyński, Dziekan Wydziału Transportu PW wygłasza okolicznościowe przemówienie/fot. IKR BPW

Podczas uroczystości obecny był prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej oraz prof. Jerzy Banaszek, Dziekan Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW. Głos zabrali również: Jerzy Jędrzejewski, pilot doświadczalny oraz prof. Jacek Przygodzki.

Powiązany artykuł:
Wystawa „Na skrzydłach czasu - ludzie i konstrukcje lotnicze Politechniki Warszawskiej”

Początek jest najważniejszą częścią pracy

Platon

Lip