Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Redagujemy profesorskie biogramy. Włącz się!

Redagujemy profesorskie biogramy. Włącz się!

Centrum Informatyzacji PW w ramach programu 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej podejmuje akcję umieszczenia w Wikipedii biogramów zasłużonych profesorów, których życie i działalność powinny być upamiętnione.

Poniżej zamieszczamy prośbę, jaką do naszej społeczności akademickiej wystosowało Centrum Informatyzacji Politechniki Warszawskiej. Zachęcamy do czynnego uczestnictwa w akcji!

Będziemy wdzięczni za propozycje życiorysów Profesorów Naszej Uczelni. Proponujemy niżej umieszczony tabelaryczny formularz zgłaszania biogramu, co umożliwi sprawne przeredagowanie do postaci zgodnej z wymogami edytorskimi Wikipedii. W przypadku istnienia gotowych materiałów cyfrowych w Internecie prosimy o zamieszczenie w tabeli adresów stron, portali lub plików graficznych. Zredagowaniem biogramów oraz zamieszczeniem w Wikipedii zajmie się Centrum. Prosimy o przesyłanie propozycji na adres: a.zysk@ca.pw.edu.pl

Należy pamiętać, że tego typu informacje nie pojawią się w serwisie Wikipedii natychmiast. Do kilku nawet tygodni trwa bowiem proces weryfikowania przez zespół redakcyjny tego serwisu.

Wnioskodawca składając projekt biogramu tym samym wyraża zgodę na umieszczenie biogramu w Wikipedii na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa na tych samych warunkach https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Tabela w załączniku.

 

 

 

Źródło: Centrum Informatyzacji PW
Zdjęcie: prof. K. Żorawski/Biblioteka Cyfrowa PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

 

 

Edward Stachura

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW