Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / „Technika i sztuka” - spotkanie z inż. arch. Ewą Anną Wasiutyńską

„Technika i sztuka” - spotkanie z inż. arch. Ewą Anną Wasiutyńską

Muzeum Politechniki Warszawskiej zaprasza do obejrzenia relacji filmowej  ze spotkania „Technika i sztuka”. Rozmowę z inż. arch. Ewą Anną Wasiutyńską przeprowadził Dyrektor Muzeum PW dr Andrzej Ulmer.

Ewa Anna Wasiutyńska - urodzona w Warszawie, po uzyskaniu dyplomu inżyniera architekta na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej w 1965 r. pracowała przez trzy lata jako asystent tego Wydziału w katedrze prof. Lacherta. W 1968 r. rozpoczęła pracę architekta w firmach budowlanych i pracowniach architektonicznych w Belgii. Projektowała budynki biurowe i mieszkaniowe, ośrodki kulturalne, handlowe i sportowe w Belgii, Nigerii, Iraku i Arabii Saudyjskiej.

Od 1982 r. pracowała jako architekt szef ekipy w Biurze Architektury E. VERHAEGEN w Brukseli, gdzie projektowała audytoria, budynki biurowe, domy opieki, szkoły i szpitale w Belgii i Algierii. Równolegle do zawodu architekta rysowała i malowała, od 2007 r. akwarele o tematyce kwiatów, nieba i domów Brukseli, parków miejskich, pejzaży. W 2015 r. otrzymała medal 100-lecia Politechniki Warszawskiej. Brała udział w wystawach w Gdańsku i Warszawie, Paryżu, Glasgow, Wenecji i Matera we Włoszech. Jest członkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich, Stowarzyszenia Architektów Polskich we Francji i członkiem Koła Plener Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział Warszawski.

Relacja ze spotkania dostępna jest TUTAJ>>

Źródło: Muzeum PW, www.ewawasiutynska.com

CYTAT TYGODNIA

"

 

Najlepszy mikroskop nie przyczyni się do rozwoju nauki, gdy go się trzyma w szafie

Ludwik Hirszfeld

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI