PW włącza się w zbiórkę komputerów dla warszawskich uczniów

Politechnika Warszawska wesprze akcję zbiórki sprzętu dla uczących się zdalnie uczniów. 9 lutego 2021 r. umowę w tej sprawie Uczelnia podpisała z Miastem Stołecznym Warszawą.

Bardzo dziękuję za udział w akcji Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy. Cieszę się, że również Politechnika Warszawska wesprze inicjatywę warszawskiej młodzieży - to wyjątkowi młodzi ludzie, z których część w przyszłości zasili szeregi studentów PW. Politechnika przekaże w ramach zbiórki sprzęt komputerowy zebrany w różnych swoich jednostkach. Pomimo zakupionych dotychczas 5 tys. komputerów i laptopów, w stolicy wciąż potrzebujemy sprzętu i oprogramowania dla ok. 15 tysięcy uczniów - powiedziała podczas spotkania Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

- Doskonale rozumiemy, jak wielkim wyzwaniem jest przeniesienie szkolnego życia do świata wirtualnego. Mam nadzieję, że sprzęt z Politechniki Warszawskiej pomoże wielu uczniom i nauczycielom w odzyskaniu komfortu nauki i pracy - zaznaczył prof. Robert Zalewski, Prorektor ds. Studenckich, który podpisał umowę w imieniu PW.

W dokumencie podkreślono rolę edukacji, która jest podstawą ustawicznie kształcącego się społeczeństwa obywatelskiego i kluczowym warunkiem ekonomicznego rozwoju miasta.

Organizatorem akcji jest Młodzieżowa Rada m.st. Warszawy. Do tej pory 90 warszawskich szkół zgłosiło zapotrzebowanie na sprzęt komputerowy dla swoich uczniów, a już ponad 380 sztuk komputerów i innego sprzętu IT trafiło bezpośrednio do placówek.

Źródło: m.st. Warszawa, BPiI PW
Zdjęcie: fot. R. Motyl