Aktualności

„Kopciuszek” dla dzieci pracowników PW

Zdjęcie ze spektaklu "Kopciuszek" Teatru PW

Zapraszamy dzieci pracowników naszej Uczelni na spektakl Teatru PW „Kopciuszek”.

Ośrodki wypoczynkowe PW – kolonie, wycieczki i wczasy

Zdjęcie osodków wypoczynkowych PW.

Ośrodki wypoczynkowe Politechniki Warszawskiej zapraszają pracowników naszej Uczelni wraz z rodzinami na kolonie, wycieczki i wczasy.

Badania wspierające prace uczelni

Zapraszamy do udziału w badaniach wspierających prace Uczelni, realizowanych przez Dział Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW.

Wielkanoc w Sarbinowie

Zdjęcie Ośrodka Wypoczynkowego PW w Sarbinowie

Do świąt wielkanocnych zostało jeszcze sporo czasu, ale Ośrodek Wypoczynkowy PW w Sarbinowie już zadbał o ofertę dla pracowników Uczelni.

Zapisy na kursy językowe dla pracowników PW

Zdjęcie przedstawiające osoby uczestniczące w szkoleniu.

Angielski, niemiecki, włoski, francuski, a może hiszpański? Studium Języków Obcych PW zaprasza pracowników naszej Uczelni na lingwistyczną przygodę. Zgłoszenia przyjmowane będą do 17 lutego.

Kto? Co? Po co? Archiwum bez tajemnic

Zdjęcie przestawia kobietę wyjmującą z regału segregator

Dwa lata wystarczą by dokumenty nie będące w użyciu można było przekazać do archiwum. Najlepiej zrobić to w pierwszym kwartale roku. Podpowiadamy jak się do tego przygotować i wyjaśniamy czym dokładnie zajmuje się Sekcja Archiwum Szkoły.

Badanie potrzeb szkoleniowych na PW

Grafika badania potrzeb szkoleniowych

Zapraszamy pracowników uczelni do podzielenia się pomysłami i preferencjami w zakresie oferty szkoleniowej. Najczęściej wskazywane szkolenia, wpisujące się w obowiązki zostaną uwzględnione w ofercie Działu ds. Szkoleń. Ankiety można wypełniać do 31 stycznia.

Najlepsi z najlepszych PW

Zdjęcie przedstawia fragment Gmachu Głównego PW

Zapraszamy do udziału w programie „Wsparcie rozwoju pracowników PW” i I edycji konkursu „Najlepsi z najlepszych PW”. Inicjatywa została zorganizowana w ramach realizacji w Politechnice Warszawskiej programu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”.

Dostęp do kolekcji tematycznych w bazie ScienceDirect

grafika Elsevier

ICM podpisał z Elsevier nową umowę dotyczącą dostępu do kolekcji tematycznych w bazie ScienceDirect oraz programu publikowania otwartego na lata 2022-2024. Zmiany wiążą się z ograniczeniem dostępu do wybranych kolekcji tematycznych. 

Jednorazowy dodatek dla pracowników PW w 2022 roku

Pracownicy PW otrzymają jednorazowo dodatkowe świadczenie w tym roku. Decyzją Rektora prof. Krzysztofa Zaremby osoby zatrudnione co najmniej od 1 listopada 2022 r. a pozostające na umowie do 30 listopada br., którzy efektywnie świadczyli pracę otrzymają 1 000 złotych brutto na etat.

Mikołajki Politechniki Warszawskiej

Zdjęcie przedstawia uczestników Mikołajek w Gmachu Głównym PW

3 grudnia, z okazji Mikołajek, Duża Aula Politechniki Warszawskiej przywitała najmłodszych licznymi atrakcjami. Wydarzenie zorganizowało Biuro Komunikacji i Promocji oraz Dział Socjalny PW.

Nowa edycja bezpłatnych zajęć sportowych

Zdjęcie przedstawia grę w piłkę nożną

Trwają zapisy na zajęcia sportowe organizowane i prowadzone przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. W ofercie dostępnej od listopada 2022 roku są zdrowie ciało, pływanie, siatkówka, tai chi, piłka nożna i nordic walking.

Warsztaty dla pracowników PW: Świadomi energii

Zdjęcie przedstawia członków koła naukowego stojących przed Gmachem Głównym PW

Członkowie Koła Naukowego Energetyków PW startują z nowym projektem edukacyjnym w zakresie efektywnego użytkowania energii - Świadomi energii. W ramach projektu zapraszają pracowników Politechniki Warszawskiej do udziału w warsztatach dotyczących racjonalnego użytkowania energii.

Badanie równości płci na PW

Grafika dotycząca ankiety równości płci

Trwa badanie dotyczące równości płci na Politechnice Warszawskiej. Wystarczy wypełnić ankietę by pomóc m.in. w rozpoznawaniu potrzeb dotyczących równego dostępu do rozwoju zawodowego. Na odpowiedzi czekamy do 31 października 2022 r. 

Zajęcia sportowo-rekreacyjne

Zdjęcie przedstawia ćwiczących kobietę i mężczyznę

Zachęcamy do skorzystania z zajęć sportowo-rekreacyjnych organizowanych przez Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Politechnika. Zapisy trwają. 

Kto? Co? Po co? Ubezpieczenie NNW

Zdjęcie przedstawia pacjenta i pielęgniarkę

Pracownicy i doktoranci Politechniki Warszawskiej objęci są ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpiecza nas UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna.

Kto? Co? Po co? Świadczenia socjalne

Zdjęcie przedstawia świnkę skarbonkę

Pracownicy, emeryci i renciści PW mogą ubiegać się o świadczenia socjalne wypłacane z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Otrzymać można pomoc finansową, dofinansowanie wypoczynku czy zajęć sportowych. Podpowiadamy do kogo zwrócić się z określonymi wnioskami i pytaniami.

Mamy uczelnianego rzecznika zaufania

Zdjęcie przedstawia fragment budynku Gmachu Głównego PW

Wspomaganie stron w rozwiązywaniu konfliktu, promocja alternatywnych metod jego rozwiązywania w środowisku akademickim oraz prowadzenie kampanii społecznych z zakresu zapobiegania nierównemu traktowaniu i mobbingowi to tylko niektóre z zadań stojących przed uczelnianym rzecznikiem zaufania.

Dostęp testowy do Oxford University Press

Zdjęcie przedstawia laptopa

Uczelnia otrzymała dostęp testowy do wybranych baz wydawnictwa Oxford University Press: Oxford Bibliographies Online i Oxford Academic. W jej ramach można będzie korzystać z: University Press Scholarship Online (w tym Oxford Scholarship), Oxford Handbooks Online oraz Very Short Introductions.

Świąteczny Kiermasz PW. Zaangażujmy się

Grafika kiermaszu świątecznego PW

Zapraszamy społeczność uczelni do wspólnej inicjatywy na rzecz szczególnie uzdolnionych studentów i doktorantów PW. Do 25 listopada br. prosimy o zgłoszenia wszystkich osób zainteresowanych nieodpłatnym przekazaniem wykonanego przez siebie rękodzieła na Świąteczny Kiermasz PW.