Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci

Studenci Doktoranci Absolwenci

Piątek za środę

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, dnia 21 grudnia 2016 roku (środa) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć obowiązującym w piątek.

Stypendia im. inż. Mieczysława Króla - edycja 2016

Dziesięcioro studentów z dziewięciu wydziałów Politechniki Warszawskiej dnia 7 grudnia 2016 r. odebrało stypendia, które corocznie przyznaje fundacja Jan M. and Eugenia Krol Charitable Foundation.

PRELUDIUM dla inż. Łukasza Chorchosa z WEiTI PW

Nie ma jeszcze tytułu magistra, ale na jego koncie są już znaczące naukowe sukcesy. Student WEiTI PW inż. Łukasz Chorchos został właśnie doceniony przez Narodowe Centrum Nauki, które przyznało mu grant PRELUDIUM.

Nowe władze Krajowej Reprezentacji Doktorantów wybrane

Mgr inż. Michał Gajda z Politechniki Warszawskiej już po raz trzeci został wybrany na stanowisko przewodniczącego Krajowej Reprezentacji Doktorantów. W Komisji Rewizyjnej KRD zasiądzie mgr inż. Artur Kopczyński, Przewodniczący Rady Doktorantów PW.

Uroczystość wręczenia dyplomów PW Filii w Płocku

25 listopada 2016 r. miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW. Na pięciu kierunkach studia ukończyło 523 absolwentów. 

Program UniStartApp w Politechnice Warszawskiej - geneza i realizacja

9 listopada  2016 r. w Politechnice Warszawskiej spotkali się przedstawiciele władz i studentów, aby podsumować działania realizowane w ramach programu budowy interdyscyplinarnych zespołów studenckich. Przyjrzyjmy się bliżej jego założeniom.

Studentka z PW laureatką konkursu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa

Joanna Szymańska z Politechniki Warszawskiej została laureatką sesji posterowej w konkursie „Niewyczerpane złoża informacji - najlepsze prace dyplomowe z PGNiG”. Na podium stanęła obok studentek z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Akademii Górniczo-Hutniczej.

Dni otwarte w Dziale Rozwoju Innowacyjności Młodych Naukowców

W dniach 7-9 listopada 2016 r. przeprowadzono „Dni otwarte DRIMN CZIiTT”, które zorganizowano w Dziale Rozwoju Innowacyjności Młodych Naukowców Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW.

Kobiecy Podwieczorek Technologiczny

24 listopada br. odbędzie się Kobiecy Podwieczorek Technologiczny, który tym razem zaplanowano w siedzibie firmy Procter & Gamble w Warszawie. Wydarzenie skierowane jest do studentek, doktorantek i absolwentek kierunków technicznych oraz ścisłych.

Laureaci Złotej Księgi Politechniki Warszawskiej 2016

W ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej 16 listopada 2016 r. podczas uroczystej gali wręczono dyplomy Złotej Księgi absolwentom Politechniki Warszawskiej.

Stypendia rządowe do Izraela

Ambasada Izraela w Polsce zachęca do wzięcia udziału w programie stypendialnym 2017/2018 dostępnym dla studentów, doktorantów i młodych naukowców z polskich uczelni.  

Piątek za czwartek

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, dnia 10 listopada 2016 r. (czwartek) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć obowiązującym w piątek.

Studenci Politechniki Warszawskiej przeprowadzili testy rakiet

Sekcja Rakietowa Studenckiego Koła Astronautycznego z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW zakończyła tegoroczne testy lotne swoich rakiet. Starty przeprowadzono 22 i 29 października br. na poligonie Wojska Polskiego pod Toruniem.

Projekty studentów z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW docenione

W ramach programu MNiSW „Najlepsi z Najlepszych” cztery projekty z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa otrzymały dofinansowanie, które pozwoliło rozwinęło rozwinąć skrzydła młodym projektantom z PW.

European Engineering Team z udziałem studentów PW

Studenci Politechniki Warszawskiej reprezentujący Wydziały: Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa, Inżynierii Produkcji oraz Samochodów i Maszyn Roboczych wzięli udział w trzecim już spotkaniu roboczym projektu European Engineering Team.

Kosmiczne perspektywy studenckiego satelity PW-Sat2

Ponad trzyletnia praca studentów Politechniki Warszawskiej przyniosła rezultaty. Studencki satelita PW-Sat2 zostanie wyniesiony na orbitę na rakiecie Falcon 9 pod koniec 2017 roku z bazy Vandenberg w Stanach Zjednoczonych.

XIII Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK 2016

Trzynastą edycję Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK 2016 przeprowadzono przy udziale 80 wystawców, po raz pierwszy w rotacyjnej formule stoiska. Ciekawość zwiedzających nie miała granic.  

TuCan na start! Rakiety SKA PW ruszają w kosmos

Rakiety skonstruowane przez członków Sekcji Rakietowej Koła Astronautycznego Politechniki Warszawskiej już wkrótce zostaną wystrzelone na poligonie artyleryjskim pod Toruniem. W 2017 r. studenci zorganizują zawody CanSatów.

ESN Welcome Meeting 2016

Dnia 4 października 2016 r. odbyło się spotkanie inaugurujące rok akademicki 2016/2017 w Politechnice Warszawskiej skierowane do zagranicznych studentów, podejmujących naukę w murach naszej Uczelni.  

„Nazwij pojazd przyszłości” - konkurs Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów

Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów (SKAP) Politechniki Warszawskiej ogłasza konkurs na nazwę nowego projektu innowacyjnego pojazdu miejskiego. Bolid zastąpi poprzedni studencki pojazd - wielokrotnie nagradzanego PAKSa.

CYTAT TYGODNIA

"

 

 

Im słabsze ciało,
tym silniej nami rządzi

 

 

Jean-Jacques Rousseau

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW