1400m2 kreatywności na PW

Już niebawem przy Politechnice Warszawskiej rozpocznie działalność miejsce wspierające kreatywność i pracę interdyscyplinarnych zespołów. Projekt o nazwie 1400 m2 kreatywności zostanie uruchomiony w listopadzie. 

W budynku znajdującym się na warszawskiej Ochocie wydzielone zostaną trzy strefy. W centralnym miejscu 1400m2 kreatywności zaplanowano profesjonalny warsztat narzędziowy, wyposażony w proste narzędzia mechaniczne do obróbki drewna i metalu, laboratorium elektroniczne i robotyczne, laboratorium druku 3D, czy obrabiarki CNC. Miejsce to, nazwane Makerspace – prototypownia, umożliwi zbudowanie niemal wszystkiego.

Design thinking school zajmie całe piętro 1400m2 kreatywności. Charakteryzuje się mobilnością wszystkich elementów, poczynając od tablic, poprzez kanapy, a na stolikach kończąc. Takie rozwiązanie umożliwia natychmiastową aranżację przestrzeni pod różnego typu wydarzenia. W miejscu tym prowadzone będą również warsztaty z zakresu design thinking.

Ostatnia strefa przeznaczona będzie do coworkingu. Do dyspozycji będą miejsca pracy, przestrzeń kreatywna, pokoje projektowe i miejsca do wypoczynku i rozrywki. Start projektu 1400m2 kreatywności planowany jest na listopad.

Więcej informacji na stronie: www.1400m2.pl

CYTAT TYGODNIA

"

 

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

 

 

Witold Gombrowicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW