Biuro Karier PW z nagrodą pracodawców

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej otrzymało prestiżową nagrodę „The World Talent Acquisition Study” za najaktywniejsze wsparcie międzynarodowego badania pracodawców. Nasza Uczelnia jako jedyna reprezentowała polskie uczelnie wyższe.

Kompleksowe badanie „The World Talent Acquisition Study” skierowane było do pracodawców na całym świecie, tak aby poznać ich oczekiwania dotyczące zatrudnienia i rekrutacji studentów. Uczelnie wyższe wyraziły zainteresowanie wynikami tego badania, dlatego zostały w nim zawarte pytania związane z zatrudnieniem, a wyniki zostaną porównane do tych, które będą uzyskane po zakończeniu trwającego jeszcze badania Universum Career Test (Test Kariery Universum). Wyniki analiz posłużą do zrozumienia potrzeb pracodawców, studentów oraz uczelni wyższych, w szczególności kwestii zatrudnienia i rekrutacji w przyszłości.

Politechnika Warszawska jako jedyna reprezentowała polskie uczelnie wyższe. Zadaniem Biura Karier PW  było zaproszenie swoich partnerów do wzięcia udziału w badaniu. - Zaangażowanie naszych pracodawców było tak duże, że uzyskaliśmy pierwsze miejsce pod względem liczby udzielonych odpowiedzi w skali światowej - mówi Agnieszka Skowrońska z Biura Karier PW. Za to osiągnięcie organizator badania, szwedzka firma Universum, wyróżniła Biuro Karier PW nagrodą.

Zwycięstwo polskiej Uczelni na arenie międzynarodowej pokazuje, że działalność Biur Karier w Polsce jest coraz szersza i stanowi ważne ogniwo w planowaniu ścieżki kariery studentów i absolwentów. Biura Karier oferują zarazem niezwykle bogaty wachlarz możliwości: bezpłatne warsztaty i szkolenia, oferty pracy, praktyk i staży, a także dostęp do informatorów, czy prasy branżowej związanej z rynkiem pracy.

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej obchodziło w 2014 r. jubileusz 10-lecia swojego istnienia (więcej na ten temat: www.pw.edu.pl). Uruchomiony przez biuro portal internetowy może się pochwalić rekordową w skali akademickich biur karier liczbą zamieszczanych ogłoszeń. W zeszłym roku było ich niemal 12 tys.

Podobny materiał:
Wydziałowy Dzień Kariery WAiNS 2015