Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Diamentowe Granty dla studentów Politechniki Warszawskiej

Diamentowe Granty dla studentów Politechniki Warszawskiej

Łukasz Żrodowski z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Adam Pacewicz z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych zostali laureatami szóstej edycji programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Diamentowy Grant”.

Program skierowany jest do wyróżniających się studentów, którzy prowadzą samodzielne projekty badawcze. Środki finansowe przyznawane są maksymalnie stu osobom rocznie.

W tym roku złożono 214 wniosków. W dwustopniowym postępowaniu konkursowym wyłoniono 83 laureatów. „Diamentowy Grant” w wysokości 219 tys. 800 zł otrzymał Adam Pacewicz z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, na projekt pn. „Modelowanie i optymalizacja mieszania czterofalowego w mikrostrukturalnych włóknach światłowodowych na potrzeby generacji promieniowania terahercowego”.

Drugim laureatem z Politechniki Warszawskiej jest Łukasz Żrodowski z Wydziału Inżynierii Materiałowej, który na realizację projektu pn. „Druk 3D funkcjonalnych kompozytów na bazie szkieł metalicznych, wytwarzanych in situ metodą selektywnego przetapiania proszków” dostanie 220 tys. zł. W okresie prowadzonych badań (12-24 miesiące) laureaci będą też pobierać wynagrodzenie w wysokości do 2,5 tys. zł miesięcznie.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego
 

Źródło: BPI PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Cechą życia jest pęd ku przyszłości.

Antoni Kępiński

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

adres e-mail: bpw@rekt.pw.edu.pl

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja Komunikacji Społecznej

bpw@rekt.pw.edu.pl

MNiSW