Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Diamentowe Granty dla studentów Politechniki Warszawskiej

Diamentowe Granty dla studentów Politechniki Warszawskiej

Łukasz Żrodowski z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Adam Pacewicz z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych zostali laureatami szóstej edycji programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Diamentowy Grant”.

Program skierowany jest do wyróżniających się studentów, którzy prowadzą samodzielne projekty badawcze. Środki finansowe przyznawane są maksymalnie stu osobom rocznie.

W tym roku złożono 214 wniosków. W dwustopniowym postępowaniu konkursowym wyłoniono 83 laureatów. „Diamentowy Grant” w wysokości 219 tys. 800 zł otrzymał Adam Pacewicz z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, na projekt pn. „Modelowanie i optymalizacja mieszania czterofalowego w mikrostrukturalnych włóknach światłowodowych na potrzeby generacji promieniowania terahercowego”.

Drugim laureatem z Politechniki Warszawskiej jest Łukasz Żrodowski z Wydziału Inżynierii Materiałowej, który na realizację projektu pn. „Druk 3D funkcjonalnych kompozytów na bazie szkieł metalicznych, wytwarzanych in situ metodą selektywnego przetapiania proszków” dostanie 220 tys. zł. W okresie prowadzonych badań (12-24 miesiące) laureaci będą też pobierać wynagrodzenie w wysokości do 2,5 tys. zł miesięcznie.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Źródło: BPI PW

Bo nie jest światło, by pod korcem stało.

Cyprian Kamil Norwid, Promethidion

Sekcja Komunikacji Społecznej