Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Dwoje absolwentów PW w gronie Innovators Under 35.

Dwoje absolwentów PW w gronie Innovators Under 35.

Dr inż. Marta Bojarska i Rafał Lipiński zostali laureatami polskiej edycji Innovators Under 35. Konkurs organizowany jest w kilkudziesięciu krajach przez „MIT Technology Review” - czasopismo Massachusetts Institute of Technology.

Dr Marta Bojarska została doceniona za pracę nad nanocząstkami, które rozkładają szkodliwe substancje zanieczyszczające powietrze i wodę. To pierwsze tego typu badania w Polsce w skali półprzemysłowej.

Laureatka jest absolwentką biotechnologii przemysłowej na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej. Obecnie odbywa staż postdoktorski na Uniwersytecie Duisburg-Essen. Jest również kierownikiem projektu „Odolejanie cieczy i gazów za pomocą materiałów filtracyjnych zmodyfikowanych aerożelem" w ramach programu Lider VI, realizowanym na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej.

Rafał Lipiński jest absolwentem computer science na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych. W gronie najlepszych innowatorów znalazł się dzięki pomysłowi na platformę bankową Hufsy dla małych i średnich przedsiębiorców, wykorzystującej najnowsze technologie typu Blockchain i Machine Learning. Hufsy ma dwie siedziby: w Kopenhadze i Berlinie. Platforma Rafała Lipińskiego jest już dostępna na rynku niemieckim, wkrótce wchodzi na rynek duński.

35 najlepszych projektów z Europy zostanie nagrodzonych podczas gali finałowej Innovators Under 35 Europe, która odbędzie się 14 września 2017 roku w Paryżu.

Lista dziesięciu polskich laureatów znajduje się TUTAJ >>

Konkurs Innovators Under 35. dla młodych naukowców i przedsiębiorców organizowany jest od 1999 roku w Stanach Zjednoczonych, a od 2011 roku także w innych częściach świata. Pierwszych polskich laureatów poznaliśmy w 2015 roku.

Źródło: BPI
Zdjęcie: BPI - nadesłane

Bo nie jest światło, by pod korcem stało.

Cyprian Kamil Norwid, Promethidion

Sekcja Komunikacji Społecznej