Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Dwoje absolwentów PW w gronie Innovators Under 35.

Dwoje absolwentów PW w gronie Innovators Under 35.

Dr inż. Marta Bojarska i Rafał Lipiński zostali laureatami polskiej edycji Innovators Under 35. Konkurs organizowany jest w kilkudziesięciu krajach przez „MIT Technology Review” - czasopismo Massachusetts Institute of Technology.

Dr Marta Bojarska została doceniona za pracę nad nanocząstkami, które rozkładają szkodliwe substancje zanieczyszczające powietrze i wodę. To pierwsze tego typu badania w Polsce w skali półprzemysłowej.

Laureatka jest absolwentką biotechnologii przemysłowej na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej. Obecnie odbywa staż postdoktorski na Uniwersytecie Duisburg-Essen. Jest również kierownikiem projektu „Odolejanie cieczy i gazów za pomocą materiałów filtracyjnych zmodyfikowanych aerożelem" w ramach programu Lider VI, realizowanym na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej.

Rafał Lipiński jest absolwentem computer science na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych. W gronie najlepszych innowatorów znalazł się dzięki pomysłowi na platformę bankową Hufsy dla małych i średnich przedsiębiorców, wykorzystującej najnowsze technologie typu Blockchain i Machine Learning. Hufsy ma dwie siedziby: w Kopenhadze i Berlinie. Platforma Rafała Lipińskiego jest już dostępna na rynku niemieckim, wkrótce wchodzi na rynek duński.

35 najlepszych projektów z Europy zostanie nagrodzonych podczas gali finałowej Innovators Under 35 Europe, która odbędzie się 14 września 2017 roku w Paryżu.

Lista dziesięciu polskich laureatów znajduje się TUTAJ >>

Konkurs Innovators Under 35. dla młodych naukowców i przedsiębiorców organizowany jest od 1999 roku w Stanach Zjednoczonych, a od 2011 roku także w innych częściach świata. Pierwszych polskich laureatów poznaliśmy w 2015 roku.

Źródło: BPI
Zdjęcie: BPI - nadesłane

CYTAT TYGODNIA

"

 

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

 

 

Witold Gombrowicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW