Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Dyplom dla Studentów-Wynalazców z Politechniki Warszawskiej

Dyplom dla Studentów-Wynalazców z Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska otrzymała dyplom za udział studentów uczeni w ogólnopolskim konkursie Student-Wynalazca, będący wyrazem kształtowania kultury innowacyjności i propagowania idei ochrony własności intelektualnej w środowisku młodzieży akademickiej.

Organizatorem konkursu jest Politechnika Świętokrzyska. Adresatami są studenci, doktoranci i absolwenci, którzy w trakcie studiów zostali twórcami lub współtwórcami wynalazku, wzoru użytkowego bądź przemysłowego, zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym RP lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą. Do konkursu mogą być również zgłaszane wynalazki i wzory użytkowe, które powstały w ramach współpracy międzynarodowej i których współtwórcami są studenci zagranicznych uczelni.

Konkurs objęto honorowym patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Nagrodą był m.in. udział w 46. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie oraz 12. Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS 2018.

Nie zagłębiaj się w przeszłości, nie śnij o przyszłości, skoncentruj swój umysł
na obecnej chwili.

Budda