Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Doktorantów

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Doktorantów

Doktoranci z całej Polski spotkali się na IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Doktorantów „Paradygmaty Współczesnego Zarządzania Organizacjami”, współorganizowanej przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej i Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej.

Spotkanie odbyło się w dniach 13-14 maja 2017 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Konferencję otworzył wykład prof. Tadeusza Waścińskiego (WZ PW) pt. „Teoria hipotez”, a sesje prowadzili m.in. prof. Anna Kosieradzka (WZ PW) oraz prof. Janusz Zawiła-Niedźwiecki (WZ PW).

Prof. Anna Kosieradzka/fot. WZ PW

W konferencji udział wzięło pięcioro doktorantów z Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej: asystenci Urszula Kąkol i Justyna Smagowicz oraz doktoranci Anna Cajsel, Iryna Rykovska, Krzysztof Gołuch-Trojanek i Radosław Zając. Zyskali oni uznanie dla wagi podjętych problemów badawczych oraz dla poziomu zaprezentowanych koncepcji.

Laureatka sesji posterowej Anna Cajsel/fot. WZ PW

Konferencja ma na celu przegląd prac naukowych i badawczych oraz problemów naukowych z zakresu zarządzania doktorantów z uczelni i jednostek pozaakademickich z całego kraju. Zwraca też uwagę na podstawowe zagadnienia metodologiczne, ważne z punktu widzenia postępu w realizacji prac awansowych. Umożliwia wymianę osiągnięć naukowych, doświadczeń i poglądów, dyskusję oraz prezentację dokonań dotyczących paradygmatów współczesnego zarządzania organizacjami.

Formuła konferencji, niespotykana w innych tego typu organizacyjnych formach spotkań naukowych adresowanych dla doktorantów, polega na rozbudowanej bezpośredniej dyskusji, wymianie poglądów z samodzielnymi pracownikami naukowymi. Takie relacje mistrz - uczeń pozwalają doskonalić warsztat naukowy i badawczy każdego uczestnika konferencji.

Politechnikę Warszawską i Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej łączą porozumienie o współpracy oraz żywe związki naukowe.

Źródło: WZ PW
Na zdjęciu w zajawce: Justyna Smagowicz/fot. WZ PW

Inspiracja istnieje, ale musi Cię zastać przy pracy

Pablo Picasso