Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Kongres Akademickiego Ruchu Naukowego IKONA 2018

Kongres Akademickiego Ruchu Naukowego IKONA 2018

W dniach 16-18 listopada 2018 r. w Warszawie odbędzie się drugi ogólnopolski Kongres Akademickiego Ruchu Naukowego - IKONA 2018 adresowany do młodych naukowców - najzdolniejszych studentów i doktorantów realizujących projekty naukowe oraz do ich opiekunów naukowych.

Dla uczestników przewidziane są m.in. warsztaty, spotkania tematyczne i branżowe oraz szkolenia. Motywem przewodnim tegorocznej edycji Kongresu są „Nowe wyzwania”. W czasie spotkania odbędzie się dyskusja o przyszłości studenckiego ruchu naukowego z udziałem Wicepremiera Jarosława Gowina oraz finał konkursu na najlepsze projekty naukowe. Po kongresie ukaże się publikacja „StRuNa. Rocznik ruchu naukowego”.

IKONA 2018  będzie miejscem wymiany kontaktów i nawiązywania współpracy w celu realizacji projektów angażujących studentów wielu uczelni oraz studiujących różne dziedziny nauki. Część szkoleniowa będzie wzorem roku ubiegłego podzielona na trzy ścieżki tematyczne:

• finansowanie projektów naukowych
  • zarządzanie projektami naukowymi
  • prezentowanie wyników działalności naukowej

Uczestnicy będą mogli wziąć w sesjach referatowych.

Kongres IKONA 2018 jest współfinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Udział w kongresie jest płatny, wymagana jest rejestracja: ikona.edu.pl/rejestracja/. Szczegółowe informacje oraz program kongresu dostępne są na stronie internetowej: ikona.edu.pl

Źródło: ikona.edu.pl

Przyszłość należy do lwów,