Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Nagrody i wyróżnienia dla PW w konkursie StRuNa

Nagrody i wyróżnienia dla PW w konkursie StRuNa

Politechnika Warszawska otrzymała dwie nagrody i pięć wyróżnień w dziewiątej edycji konkursu StRuNa. Jego celem jest wyłonienie najciekawszych projektów naukowych zrealizowanych przez zespoły studentów i doktorantów, najlepszych kół naukowych oraz ich opiekunów.

Koło Naukowe „FiberTeam” z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW otrzymało nagrodę główną w kategorii Debiut Roku 2019.

W kategorii Konferencja Roku 2019 zwyciężyło zaś Warszawskie Stowarzyszenie Biotechnologiczne „Symbioza”, tworzone prze studentów Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Jury konkursu doceniło Międzyuczelnianą Konferencję Biotechnologiczną „Symbioza” im. prof. Krzysztofa W. Szewczyka.

Politechnika Warszawska otrzymała także pięć wyróżnień.

W kategorii StRuNa-Science 2019 wyróżniono Koło Naukowe Biotechnologów „Herbion” z Wydziału Chemicznego PW za projekt „Izolacja i identyfikacja mikroorganizmów zdolnych do degradacji ksenobiotyków”, a w kategorii StRuNa-Tech 2019 - Studenckie Koło Astronautyczne z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW za realizację projektu „Rakieta dwustopniowa Grot”.

Koło Naukowe Robotyków i Studenckie Koło Astronautyczne (oba z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW) otrzymały wyróżnienia w kategorii Koło Naukowe Roku 2019.

Wyróżnienie w kategorii Opiekun Naukowy Roku 2019 trafiło do dr. inż. Konrada Markowskiego - opiekuna Koła Naukowego „FiberTeam” z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW. KN „FiberTeam” oraz dr inż. Konrad Markowski swoje prace realizują w Zakładzie Systemów Telekomunikacyjnych Instytutu Telekomunikacji.

Konkurs StRuNa jest częścią Programu Studenckiego Roku Naukowego, realizowanego pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zwycięzcy tegorocznej edycji zostali ogłoszeni 16 listopada 2019 r. podczas uroczystej gali, która odbyła się w trakcie Interdyscyplinarnego Kongresu Akademickiego Ruchu Naukowego „IKONA 3”.

Nagrody przyznano w 11 kategoriach: Projekt Roku 2019, StRuNa-Human 2019, StRuNa-Med 2019, StRuNa-Tech 2019, StRuNa-Science 2019, StRuNa-Art 2019, Wyprawa Roku 2019, Konferencja Roku 2019, Koło Naukowe Roku 2019, Debiut Roku 2019 i Opiekun Naukowy Roku 2019.

Źródło: BPiI PW

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa