Politechnika Warszawska na drugim miejscu w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń 2017

Absolwenci studiów drugiego stopnia Politechniki Warszawskiej zarabiają średnio 7113 zł – najwięcej spośród absolwentów uczelni technicznych w Polsce. Wyższymi zarobkami (8228 zł) mogą pochwalić się tylko absolwenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Za Politechniką Warszawską w zestawieniu uplasowały się Politechnika Wrocławska (6300 zł), Politechnika Gdańska (6008 zł), Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (6000 zł) i Politechnika Poznańska (6000 zł).

Pełne zestawienie zarobków absolwentów dostępne jest na stronie www.wynagrodzenia.net

Badanie przeprowadziła firma Sedlak & Sedlak.

Warto przypomnieć, że ubiegłym roku Politechnika Warszawska również zajęła pierwsze miejsce w rankingu.

Źródło i zdjęcie: BPI PW