Półmetek Akademii Danfoss ze studentami PW

12 maja w Politechnice Warszawskiej i Gdańskiej odbył się półfinał piątej edycji Akademii Danfoss, podczas którego studenci zaprezentowali swoje pomysły na rozwiązanie zadanego studium przypadku. Sześciu kandydatów zmierzy się teraz z zadaniem finałowym.

Piąta edycja Akademii Danfoss rozpoczęła się 19 stycznia br. Od tego czasu do działu HR firmy Danfoss spływały aplikacje studentów. W drodze rekrutacji do półfinału, przeszło 6 studentów z województwa mazowieckiego i 6 studentów z województwa pomorskiego. 12 maja br. stanęli oni przed komisją składającą się z przedstawicieli firmy Danfoss oraz instytucji patronujących program. Ich zadaniem było przedstawienie rozwiązania na zadane wcześniej studium przypadku z zakresu technicznego lub humanistycznego.

W województwie mazowieckim zwycięzcami półfinału zostali:

• Olga Ciechańska, studentka Politechniki Warszawskiej, kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji,
  • Piotr Łukasik, student Szkoły Głównej Handlowej, kierunek Zarządzanie w transporcie i logistyce oraz Politechniki Warszawskiej na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji,
  • Anna Mazurek, studentka Uniwersytetu Warszawskiego, wydział Psychologii.

W województwie pomorskim zwycięzcami półfinału zostali:

• Agnieszka Kalinowska, studentka Politechniki Gdańskiej, wydział Inżynieria Lądowa i Środowisko,
  • Olga Górna, studentka Politechniki Gdańskiej, wydział Mechanika i Budowa Maszyn,
  • Magdalena Kloc, studentka Politechniki Gdańskiej, wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej.

Wszyscy finaliści poza przystąpieniem do kolejnego etapu konkursu, otrzymują możliwość odbycia płatnych praktyk w Danfoss Poland.

Prezentacje półfinalistów były oceniane pod kątem kreatywności zaproponowanego rozwiązania, realności jego wdrożenia oraz poziomu wizualnej prezentacji, w tym umiejętności przedstawienia zagadnienia w ciekawy sposób. Studenci o profilu humanistycznym musieli przedstawić plan na zbudowanie marki firmy jako pracodawcy wśród pracowników i na lokalnych rynkach pracy. Z kolei studenci kierunków technicznych prezentowali pomysły na środki bez­pieczeństwa oraz procedury, które przyczynią się do pracy w bezpiecz­nych warunkach na linii produkcyjnej. Na zaprezentowanie pomysłu mieli 15 minut, a po tej części nastąpiła 10 minutowa sesja pytań od komisji konkursowej.

Teraz przed półfinalistami kolejne wyzwanie - muszą przygotować multimedialne CV, w którym jak najlepiej zaprezentują siebie. Na jego podstawie oraz w oparciu o przygotowane przez specjalistów HR profile kandydatów, komisja rekrutacyjna wspólna dla obu lokalizacji, dokona wyboru trzech laureatów Akademii Danfoss. Zwycięzcy programu otrzymają 5 000 PLN stypendium, gwarantowane, płatne praktyki w firmie Danfoss oraz roczną opiekę mentorską eksperta Danfoss.

Przedstawicielka Ambasady Danii, Marta Orlikowska, powiedziała: „Ambasada Danii z największą przyjemnością rokrocznie wspiera dążenie firmy Danfoss do promowania młodych talentów. Akademia Danfoss jest wzorcowym programem mentorskim, dzięki któremu kreatywni i zaangażowani studenci otrzymują szansę na rozwój pod okiem specjalistów”.

Szczegóły dotyczące Akademii Danfoss można znaleźć na oficjalnej stronie programu www.danfoss.pl/akademia oraz facebook.com/DanfossAkademia, w Biurach Karier Politechniki Warszawskiej, Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Gdańskiego.

Akademia Danfoss jest objęta honorowym patronatem Ambasady Królestwa Danii, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, a także patronatem medialnym Radia Kampus, Radia Bogoria oraz portali: MojeStypendium.pl, Praca.pl, dlaStudenta.pl oraz StudentNews.pl.

Powiązany materiał:
Piąta edycja programu stypendialnego Danfoss Poland