Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Prezes UKE w Politechnice Warszawskiej

Prezes UKE w Politechnice Warszawskiej

Czym jest UKE i co może dać studentom zaczynającym karierę zawodową? O tym mogli się dowiedzieć studenci Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej podczas spotkania z Prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

W rozmowie ze studentami Prezes Marcin Cichy mówił o wizji i zadaniach Urzędu, którego celem jest zapewnienie nowoczesnych usług telekomunikacyjnych i pocztowych oraz merytoryczna i obiektywna regulacja rynku.

Prezes UKE Marcin Cichy podczas spotkania ze studentami Wydziału Zarządzania w Politechnice Warszawskiej/
fot. Biuletyn PW

Studenci, którzy trafią do Urzędu na staż, będą mogli zdobyć wiedzę i doświadczenie dotyczące usług telekomunikacyjnych i pocztowych. Poznają metodykę analiz i regulacji rynku na poziomie krajowym oraz Unii Europejskiej, przyswajając techniczne aspekty łączności elektronicznej m.in. dzięki badaniom urządzeń w komorze bezodbiciowej i klatce Faradaya.

Prodziekan ds. Studenckich i Ogólnych Wydziału Zarządzania PW dr inż. Grzegorz Kunikowski/fot. Biuletyn PW

Zapoznają się również z funkcjonowaniem PLI CBD oraz formami jego biometrycznych zabezpieczeń. Ponadto rozwiną kompetencje analityczne i umiejętność obsługi narzędzi GIS. Swoją kreatywność studenci będą mogli wykorzystać realizując kampanie społeczne i edukacyjne.

Spotkanie otworzyło cykl warsztatów realizowanych dzięki nawiązanej współpracy pomiędzy UKE i PW.

Powiązany materiał:
Politechnika Warszawska oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczynają współpracę

Zdjęcia: Biuletyn PW

Cechą życia jest pęd ku przyszłości.

Antoni Kępiński

adres e-mail: bpw@rekt.pw.edu.pl