Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Program z zakresu technologii rakietowych dla doktorantów

Program z zakresu technologii rakietowych dla doktorantów

Program Interdyscyplinarnego Kształcenia Doktorantów (IKD-TR) przeznaczony dla absolwentów szkół wyższych II stopnia bez wskazania jednoznacznych kierunków studiów. Jego tematyka obejmuje m.in. problematykę bezpieczeństwa w oparciu o reżimy rakietowe.

Program kształci specjalistów w szeroko rozumianych technologiach rakietowych obejmujących zagadnienia wymagane dla projektowania, konstrukcji wytwarzania i eksploatacji obiektów balistycznych dla zastosowań cywilnych i militarnych. O przyjęciu kandydata decyduje Rada Programu IKD-TR w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Istotą studium jest opracowanie, w oparciu o badania własne doktoranta, szczegółowego problemu z reprezentowanej dziedziny nauki na jednym z wydziałów Politechniki Warszawskiej lub innej wyższej uczelni z jednoczesnym uzyskaniem niezbędnej wiedzy z innych dziedzin obejmujących technologie rakietowe.

Należy do nich problematyka bezpieczeństwa międzynarodowego i reżimy rakietowe oraz elementy aerodynamiki obiektów, przepływów naddźwiękowych, napędów rakietowych, materiały wysokoenergetyczne i paliwa rakietowe, systemy sterowania – technologie i algorytmy, sensory położenia i systemy naprowadzania oparte o techniki radarowe i optyczne, teoria i systemy organizacji systemów rakietowych, inżynieria materiałów stosowanych w technikach rakietowych oraz inne zagadnienia pokrewne i niezbędne dla uzyskania szerokiego kompendium wiedzy w tej dziedzinie.

Warunkiem udziału w rekrutacji na studium jest zakwalifikowanie się na studia doktoranckie na jednym z Wydziałów Politechniki Warszawskiej.

Rekrutacja trwa do 19 października br.

Szczegóły TUTAJ

Źródło: UCBOiB PW

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam