Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Program z zakresu technologii rakietowych dla doktorantów

Program z zakresu technologii rakietowych dla doktorantów

Program Interdyscyplinarnego Kształcenia Doktorantów (IKD-TR) przeznaczony dla absolwentów szkół wyższych II stopnia bez wskazania jednoznacznych kierunków studiów. Jego tematyka obejmuje m.in. problematykę bezpieczeństwa w oparciu o reżimy rakietowe. 

Program kształci specjalistów w szeroko rozumianych technologiach rakietowych obejmujących zagadnienia wymagane dla projektowania, konstrukcji wytwarzania i eksploatacji obiektów balistycznych dla zastosowań cywilnych i militarnych. O przyjęciu kandydata decyduje Rada Programu IKD-TR w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Istotą studium jest opracowanie, w oparciu o badania własne doktoranta, szczegółowego problemu z reprezentowanej dziedziny nauki na jednym z wydziałów Politechniki Warszawskiej lub innej wyższej uczelni z jednoczesnym uzyskaniem niezbędnej wiedzy z innych dziedzin obejmujących technologie rakietowe.

Należy do nich problematyka bezpieczeństwa międzynarodowego i reżimy rakietowe oraz elementy aerodynamiki obiektów, przepływów naddźwiękowych, napędów rakietowych, materiały wysokoenergetyczne i paliwa rakietowe, systemy sterowania – technologie i algorytmy, sensory położenia i systemy naprowadzania oparte o techniki radarowe i optyczne, teoria i systemy organizacji systemów rakietowych, inżynieria materiałów stosowanych w technikach rakietowych oraz inne zagadnienia pokrewne i niezbędne dla uzyskania szerokiego kompendium wiedzy w tej dziedzinie.

Warunkiem udziału w rekrutacji na studium jest zakwalifikowanie się na studia doktoranckie na jednym z Wydziałów Politechniki Warszawskiej.

Rekrutacja trwa do 19 października br.

Szczegóły TUTAJ

Źródło: UCBOiB PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

 

 

Edward Stachura

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW