Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Ruszyła rejestracja na jesienną sesję Programu ATHENS

Ruszyła rejestracja na jesienną sesję Programu ATHENS

Do 1 października br. studenci zapisywać się mogą na kolejną sesję Programu ATHENS. Inicjatywa ukierunkowana jest na współpracę uczelni technicznych w zakresie wymiany akademickiej i tworzenia programów edukacyjnych.

Sesje ATHENS odbywają się dwa razy do roku - w marcu i w listopadzie. Każda z nich składa się z dwóch części: pięciodniowego intensywnego kursu (30 godzin) oraz programu kulturalnego podkreślającego ,,wymiar europejski" (10-15 godzin).

W programie bierze udział 15 uczelni i instytucji technicznych z Austrii, Belgii, Czech, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Turcji, Węgier i Włoch oraz francuskie uczelnie należące do grupy ParisTech „Grandes Ecoles d’Ingénieurs de Paris”. Politechnika Warszawska jest jedyną uczelnią  z Polski.

Na zakończenie sesji instytucja goszcząca studentów z zagranicy oficjalnie uznaje/ocenia wykonane prace, uwzględniając wyniki zorganizowanego przez siebie egzaminu, ocenionego zgodnie z właściwym dla tej uczelni systemem oceniania. Za każdą sesję można uzyskać 2-3 punkty ECTS. Uczestnictwo w sesji ATHENS jest bezpłatne. Koszty podróży oraz utrzymania studenci pokrywają we własnym zakresie.

Kolejna sesja odbędzie się w dniach 11-18 listopada 2017 r. Aby wziąć w niej udział należy:

• Zarejestrować się na stronie http://athensnetwork.eu/ w dniach 3 lipca-1 października 2017 r.
  • Zapoznać się z wymaganiami każdego z kursów (odpowiedni zakres wiedzy z danej dziedziny) i wybrać od trzech do sześciu tematów.
  • Wypełnić formularz rejestracyjny Registration Form (on-line) i zaznaczyć wybrane kursy w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanego.
  • Wypełniony, wydrukowany i podpisany formularz rejestracyjny z akceptacją Dziekana lub Prodziekana Wydziału oraz Student Commitment (drukuje się wraz z formularzem rejestracyjnym) należy dostarczyć do Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej, pokój 234, Gmach Główny PW, w nieprzekraczalnym terminie 03.10.2017 r. (wtorek) do godz. 14.00.
  • Zapoznać się z terminarzem oraz programem kulturalnym oferowanym przez każdą z instytucji.

Szczegółowe informacje na temat zasad uczestnictwa oraz oferowanych kursów dostępne są na stronie Programu ATHENS.

Dodatkowych informacji udziela:

Dominika Frąk-Dudzińska
Koordynator Programu ATHENS
Centrum Współpracy Międzynarodowej
e-mail: dfrak@cwm.pw.edu.pl

Źródło: CWM

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz.
One przyjdą same.

Phil Bosmans

Sie

Międzynarodowe warsztaty Sukkot - let's built a tent!

08:00 - 31 Sie 20:00

Sie