Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Samochód „Selfie” spisał się podczas zawodów Carolo-Cup 2019

Samochód „Selfie” spisał się podczas zawodów Carolo-Cup 2019

Studenci Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW zajęli 6. miejsce w Carolo-Cup 2019. W międzynarodowych zawodach rozgrywanych w dniach 4-5 lutego 2019 r. w Niemczech rywalizowały samochody autonomiczne małej skali.

Studenci z Koła Naukowego Robotyków, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW, po raz drugi wystartowali w Carolo-Cup. Zawody autonomicznych modeli samochodów organizuje Uniwersytet Techniczny w Brunszwiku. Drużyna wystąpiła z samodzielnie zaprojektowanym pojazdem „Selfie”.

Zespół rywalizował w kategorii „Basic-Carolo-Cups”, która polega na jeździe po torze, wymijaniu przeciwników, ustępowaniu pierwszeństwa na torze i parkowaniu w wyznaczonych miejscach.

Zacięta rywalizacja z pozostałymi 9 drużynami z Niemiec, Szwajcarii i Chin ostatecznie zakończyła się dla ekipy PW 6. miejscem. Studenci są szczególnie dumni z 3. miejsca podczas jazdy z parkowaniem.

Źródło: Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa PW
Zdjęcia: Marisol Glasserman (zdjęcie w zajawce) i Jonas Vogel z Uniwersytetu Technicznego w Brunszwiku

Przyszłość należy do lwów,
które umieją się śmiać