Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Staż w programie Energia dla Przyszłości

Staż w programie Energia dla Przyszłości

Studenci i absolwenci Wydziału Elektrycznego PW oraz Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej mogą aplikować na staż, organizowany w ramach II edycji programu „Energia dla Przyszłości”.

Ministerstwo Energii, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. ogłaszają nabór na roczny, płatny staż w ramach drugiej edycji programu stażowego „Energia dla Przyszłości”.

Program skierowany jest do studentów i absolwentów wybranych wydziałów polskich uczelni. Celem tej inicjatywy jest budowanie zaplecza kadrowego dla polskiego sektora energetycznego poprzez pozyskanie najlepszych studentów wyższych uczelni zainteresowanych pracą w branży energetycznej; zapoznanie stażystów ze specyfiką pracy w kluczowych spółkach energetycznych kraju i Ministerstwie Energii oraz przygotowanie stażystów do pracy w sektorze energetycznym.

Rekrutacja składa się z trzech etapów: analizy dokumentów kandydatów, testu wiedzy z zakresu: energetyki, energii jądrowej, odnawialnych źródeł energii, sektora paliw ciekłych i gazowych i znajomości języka angielskiego oraz rozmowy kwalifikacyjnej.

Liczba miejsc: 30.

Termin i miejsce odbywania stażu: październik 2017 - wrzesień 2018, Ministerstwo Energii i siedziby spółek z Grup Kapitałowych każdego z Organizatorów.

Aplikacje składać można do 23 maja br.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Energii.

Źródło: Ministerstwo Energii

Bo nie jest światło, by pod korcem stało.

Cyprian Kamil Norwid, Promethidion

Sekcja Komunikacji Społecznej