Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Studenci PW laureatami konkursu 2017 ASHRAE Student Design Competition

Studenci PW laureatami konkursu 2017 ASHRAE Student Design Competition

PROJEKT WYSPA, zrealizowany przez studentów inżynierii z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, wygrał w kategorii HVAC System Selection w międzynarodowym konkursie 2017 ASHRAE Student Design Competition.

Zwycięską drużynę stworzyli: Dagmara Ćwiek, Tomasz Kolsicki, Karolina Kowal i Bartłomiej Tokarzewski. Studenci przez osiem miesięcy pracowali nad trzema projektami systemu HVAC dla budynku stacji meteorologicznej położonej na jednej z wysp Diego Ramirez w Chile. Następnie sami musieli wyłonić najlepszą koncepcję, biorąc pod uwagę 11 kryteriów: początkowy koszt, koszt funkcjonowania, sterowalność, elastyczność, niezawodność, łatwość utrzymania, wpływ na środowisko, zużycie energii, komfort i zdrowie użytkowników, synergię z architekturą i wskaźnik LEED.

Bartłomiej Tokarzewski, Dagmara Ćwiek, Karolina Kowal i Tomasz Kolsicki/fot. BPI - nadesłane

Po konsultacjach z ekspertami, dr. inż. Piotrem Bartkiewiczem z Politechniki Warszawskiej, dr. inż. Pawłem Wargockim z Duńskiego Uniwersytetu Technicznego oraz Maciejem Sobczykiem - prezesem firmy Geoclima Mechanical Engineering Ltd w Vancouver w Kanadzie, do konkursu 2017 ASHRAE Student Design Competition zgłoszono PROJEKT WYSPA.

Wybór okazał się trafny - projekt zwyciężył w kategorii HVAC System Selection. Dla laureatów przygotowano 2 tys. dolarów nagrody oraz możliwość prezentacji projektu na sesji plenarnej ASHRAE.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej projektu

Źródło: BPI, Agnieszka Kapela

Bo nie jest światło, by pod korcem stało.

Cyprian Kamil Norwid, Promethidion

Sekcja Komunikacji Społecznej