Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Studenci PW na zawodach UAV Challenge Medical Express

Studenci PW na zawodach UAV Challenge Medical Express

Studenci Koła Naukowego Awioniki MelAvio, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, wezmą udział w zawodach dla konstruktorów maszyn bezzałogowych. Rywalizacja rozegra się w dniach 24-28 września 2018 r.

Na wrześniowych zawodach UAV Challenge Medical Express członkowie KNA MelAvio wystartują z w pełni autonomicznym bezzałogowym statkiem powietrznym (dronem „Marlin”), który wykonuje misje bez ingerencji operatora.

Bezzałogowiec służy do pomocy ludziom w sytuacjach kryzysowych. Tego typu maszyny mogą być wykorzystywane podczas akcji ratunkowych w trudnodostępnych terenach, podczas klęsk żywiołowych czy wojny.

Podczas UAV Challenge Medical Express uczestnicy będą musieli dotrzeć do potrzebującego, który znajduje się na swojej odległej farmie, do której nie da się dojechać z powodu klęski żywiołowej. Zadaniem zespołów jest pobrać od niego próbkę krwi i dostarczyć do szpitala odległego o kilka kilometrów.

Udział KNA MelAvio w międzynarodowych zawodach UAV Challenge Medical Express 2018 jest możliwy dzięki jego współfinansowaniu przez MNiSW w ramach inicjatywy “Najlepsi z Najlepszych 2.0!”, a także w ramach Puli na Projekty Naukowe, organizowanej przez Radę Kół Naukowych, środki Wydziału oraz grantu rektorskiego.

Więcej na temat „Marlina” przeczytać można na stronie głównej PW.

Źródło: BPI PW
Zdjęcie: Studenci KNA Melavio/fot. FB KNA Melavio

Szczęśliwy, komu pośród życia skwaru,

bukiet przyjaźni nie zwiędnie