Studenci Politechniki Warszawskiej w finale Microsoft Imagine Cup

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że czterech studentów naszej Uczelni zakwalifikowało się do krajowych finałów międzynarodowego konkursu Imagine Cup 2015 w kategorii World Citizenship organizowanego przez firmę Microsoft.

Drużyna w składzie:

• Mikołaj Marcinkiewicz (Automatyka i Robotyka, Wydział MEiL),
  • Przemysław Marcinkiewicz (Informatyka, Wydział Elektryczny),
  • Marcin Piorun (Informatyka, Wydział Elektryczny),
  • Maciej Krasowski (Automatyka i Robotyka, Wydział MEiL)

z projektem inteligentnej opaski wspomaganej przez aplikację mobilną, znalazła się w gronie 5 najlepszych drużyn w swojej kategorii z całej Polski!

Jest to już kolejny sukces tej drużyny, ponieważ niedawno wraz ze swoim projektem zajęli pierwsze miejsce w konkursie Startup Sprint Silver Tsunami w Krakowie.

Trzymamy kciuki, bo podobny sukces ostatnio miał miejsce w latach 2006 i 2012,
a projekt wygląda naprawdę obiecująco!

"SmartCare" to aplikacja na Windows Phone, zbudowana w oparciu o Microsoft Azure, i połączona z elektroniczną opaską na rękę. Aplikacja ma za zadanie zarządzać całym procesem zażywania leków – przypomina o konieczności zażycia lekarstwa, informuje, że medykament się kończy oraz przygotowuje statystyki. Rolą elektronicznej opaski na rękę jest gwarancja, że pacjent zażyje lek nawet wtedy, gdy zapomni zabrać ze sobą telefon.

Fanpage studentów TUTAJ