Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Studenci Politechniki Warszawskiej wygrali P&G European IT Hackathon

Studenci Politechniki Warszawskiej wygrali P&G European IT Hackathon

25 listopada 2017 roku zakończył się europejski maraton dla pasjonatów branży IT. Impreza odbywała się jednocześnie w dziewięciu miejscach w Europie. Warszawską edycję wygrali studenci Politechniki Warszawskiej.

P&G European IT Hackathon został zorganizowany przez Procter & Gamble. Uczestnicy dostali 24 godziny na przygotowanie koncepcji biznesowej z zastosowaniem asystenta głosowego, w oparciu o klaster danych udostępniony przez P&G.

Warszawska edycja imprezy rozpoczęła się 24 listopada br. w przestrzeni coworkingowej MINDSPACE Hala Koszyki. Osiem drużyn, pod okiem mentorów P&G, walcząc z czasem i zmęczeniem, przygotowało kreatywne rozwiązania IT. Warszawska edycja imprezy toczyła się równolegle z pozostałymi lokalizacjami w kilku europejskich miastach, m.in. w Moskwie, Newcastle czy Madrycie, z którymi uczestnicy połączyli się w wideotransmisji podczas oficjalnego rozpoczęcia wydarzenia, jak również podczas finałowych prezentacji rezultatów ich pracy.

Uczestnicy Hackathonu w trakcie pracy nad rozwiązaniami IT z zastosowaniem voice recognition/fot. mat.prasowe

Zwyciężyła koncepcja przygotowana przez zespół studentów Politechniki Warszawskiej „Lead 1”, w składzie: Piotr Antosiuk, Andrzej Daniluk, Estera Jurczyk, Michał Kuliński oraz Damian Marczak. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali nagrodę w wysokości 5 tys. złotych, ufundowaną przez Procter & Gamble, oraz możliwość bezpłatnego korzystania z przestrzeni coworkingowej MINDSPACE przez okres trzech miesięcy.

Opracowany przez zwycięski zespół pomysł zakłada możliwość wykorzystania technologii rozpoznawania głosu w komunikacji z określonymi grupami konsumentów np. z osobami starszymi czy niepełnosprawnymi.

Więcej szczegółów dotyczących projektu P&G European IT Hackathon znajduje się na stronie: ithackathon.pg.com

Źródło i zdjęcia: materiały prasowe

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

Witold Gombrowicz