Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Studenci Politechniki Warszawskiej wygrali P&G European IT Hackathon

Studenci Politechniki Warszawskiej wygrali P&G European IT Hackathon

25 listopada 2017 roku zakończył się europejski maraton dla pasjonatów branży IT. Impreza odbywała się jednocześnie w dziewięciu miejscach w Europie. Warszawską edycję wygrali studenci Politechniki Warszawskiej.

P&G European IT Hackathon został zorganizowany przez Procter & Gamble. Uczestnicy dostali 24 godziny na przygotowanie koncepcji biznesowej z zastosowaniem asystenta głosowego, w oparciu o klaster danych udostępniony przez P&G.

Warszawska edycja imprezy rozpoczęła się 24 listopada br. w przestrzeni coworkingowej MINDSPACE Hala Koszyki. Osiem drużyn, pod okiem mentorów P&G, walcząc z czasem i zmęczeniem, przygotowało kreatywne rozwiązania IT. Warszawska edycja imprezy toczyła się równolegle z pozostałymi lokalizacjami w kilku europejskich miastach, m.in. w Moskwie, Newcastle czy Madrycie, z którymi uczestnicy połączyli się w wideotransmisji podczas oficjalnego rozpoczęcia wydarzenia, jak również podczas finałowych prezentacji rezultatów ich pracy. 

Uczestnicy Hackathonu w trakcie pracy nad rozwiązaniami IT z zastosowaniem voice recognition/fot. mat.prasowe

Zwyciężyła koncepcja przygotowana przez zespół studentów Politechniki Warszawskiej „Lead 1”, w składzie: Piotr Antosiuk, Andrzej Daniluk, Estera Jurczyk, Michał Kuliński oraz Damian Marczak. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali nagrodę w wysokości 5 tys. złotych, ufundowaną przez Procter & Gamble, oraz możliwość bezpłatnego korzystania z przestrzeni coworkingowej MINDSPACE przez okres trzech miesięcy.

Opracowany przez zwycięski zespół pomysł zakłada możliwość wykorzystania technologii rozpoznawania głosu w komunikacji z określonymi grupami konsumentów np. z osobami starszymi czy niepełnosprawnymi.

Więcej szczegółów dotyczących projektu P&G European IT Hackathon znajduje się na stronie: ithackathon.pg.com

Źródło i zdjęcia: materiały prasowe

CYTAT TYGODNIA

"

 

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

 

 

Witold Gombrowicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW