Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Student Politechniki Warszawskiej wyróżniony w konkursie na Doroczną Nagrodę BDA-SARP

W Berlinie odbył się finał konkursu na Doroczną Polsko-Niemiecką Nagrodę Integracyjną BDA-SARP. Jedno z dwóch finałowych wyróżnień otrzymał student Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, Mikołaj Gomółka, za pracę dyplomową przygotowaną pod kierunkiem prof. Sławomira Gzella.

Praca pt. „Postcity. Shrinking cities on an example of Bytom” prezentuje zjawisko depopulacji miast, przedstawiając go w szerszym historycznym kontekście na przykładzie miasta Bytomia. Mikołaj Gomółka, poszukując rozwiązania problemu, zobrazował swoją wizję, która koncentruje się na centrum miast, obszary peryferyjne przekształcając w ogrody.

Wręczenie nagrody głównej oraz wyróżnień miało miejsce 1 lipca 2018 r. w Deutsches Architektur Zentrum DAZ w Berlinie.

Wyróżnienie pracy dyplomowej Mikołaja Gomółki, studenta Wydziału Architektury PW/fot. SARP

Więcej informacji na temat nagrodzonych uczestników oraz tegorocznej edycji wydarzenia znajduje się na stronie internetowej SARP.

Doroczna Polsko-Niemiecka Nagrodę Integracyjna BDA-SARP to wydarzenie organizowane w efekcie współpracy Bund Deutscher Architekten BDA i Stowarzyszenia Architektów Polskich. Główny cel konkursu stanowi promocja współpracy i integracja środowiska młodych, polskich i niemieckich architektów. Nagroda przyznawana jest za najlepszy projekt dyplomowy magisterski, którego przedmiot stanowi środowisko aktywności społecznej człowieka w przyszłości.

Źródło: BPI PW

Nauczyłam się, że droga postępu nie jest ani szybka,
ani łatwa.

Maria Skłodowska-Curie

Sie

Międzynarodowe warsztaty Sukkot - let's built a tent!

08:00 - 31 Sie 20:00

Sie