Studentki WEiTI PW wygrywają w sumo

Studentki pierwszego roku WEiTI PW zdeklasowały rywali podczas listopadowych zawodów Robotów Sumo Challenge 2014 w kategorii LEGO Sumo. Laureatki należą do Koła Naukowego Robotyki Bionik.

Karolina Borkowska, Kamila Joanna Lis i Kinga Maria Staszkiewicz studiują na kierunku Automatyka i robotyka na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Dzień 15 listopada 2014 r. otworzył im drogę do dalszych sukcesów, gdyż tego dnia studentki zwyciężyły w kategorii LEGO Sumo podczas Międzynarodowych Zawodów Robotów Sumo Challenge 2014.

Starcie podczas LEGO Sumo Challenge

Starcie podczas LEGO Sumo Challenge/fot. WEiTI PW

Podczas odbywającej się w Łodzi imprezy nasze studentki zdeklasowały rywali robotem Orion, który okazał się najlepszy spośród kilkuset maszyn zaprojektowanych przez uczniów szkół wyższych, licealistów i wielu pasjonatów robotyki z Polski i zagranicy.

O LEGO Sumo

Podczas konkurencji walka odbywa się pomiędzy dwoma robotami, których celem jest wypchnięcie przeciwnika poza ring. Roboty są w pełni autonomiczne, a każda decyzja i działanie robota zależne jest od jego algorytmu walki. To najbardziej znana i charakterystyczna konkurencja turniejów robotycznych.

Zwycięski zespół należy do Koła Naukowego Robotyki Bionik (WEiTI PW), które jest organizatorem Bionikaliów.

Źródło: WEiTI PW