Trzy złote medale dla studentów z koła naukowego SAE AeroDesign

Zdjęcie przedstawia studentów SAE AeroDesign z nagrodami i samolotami

Studenci SAE AeroDesign na zawodach, fot. Facebook / SAE AeroDesign Warszawa

Wielkim sukcesem zakończył się udział studentów w zawodach SAE Aero Design West. Po dwóch latach przerwy zespoły z koła naukowego SAE AeroDesign z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW wywalczyły trzy złote medale, czwarte miejsce i dodatkowe wyróżnienie.

Na zawodach SAE Aero Design East studenci PW zaprezentowali dwa samoloty - klasy Regular i klasy Micro.

W klasie Regular nasi konstruktorzy otrzymali dwa złote medale: za prezentację techniczną i raport techniczny. Samolot klasy Micro został doceniony za prezentację techniczną (pierwsze miejsce) i raport techniczny (czwarte miejsce). Przyznano mu też specjalne wyróżnienie dla najszybciej latającego samolotu zawodów.

Klasa Regular

Jest najbardziej prestiżowa. W tej klasie zakazane jest stosowanie kompozytów włóknistych. Celem misji jest przewiezienie piłek do piłki nożnej oraz ciężaru (symulacja transportu o dużych gabarytach). Moc silnika elektrycznego ograniczona jest do 1000W. Masa startowa to około 24 kg.

Klasa Micro

Najlżejsza. Zadaniem w tej klasie jest zaprojektowanie jak najlżejszego samolotu bezzałogowego, który można szybko zmontować wraz z ładunkiem o niskiej gęstości. Każdy z elementów konstrukcji jest optymalizowany, aby zapewnić jak najmniejszą masę własną samolotu. W tej klasie jakość dokumentacji, lotów oraz czas składania mają jednakowe znaczenie w punktacji generalnej.

Sukces cieszy tym bardziej, że został wywalczony po dwóch latach przerwy. Plany zespołu zakładają lipcowy wyjazd do Monachium na AirCargo Challenge. Studenci zmierzą się tam z zadaniem zaprojektowania i zbudowania małego samolotu krótkiego startu i lądowania zdolnego do przewozu krwi.

Więcej informacji o zawodach na stronie aerodesign.meil.pw.edu.pl oraz Facebooku