Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / W CZIiTT odbyło się studenckie spotkanie projektowe programu SQUAD

W CZIiTT odbyło się studenckie spotkanie projektowe programu SQUAD

Designerzy z Porto, projektanci IT z Nowego Jorku oraz studenci biznesu z Warszawy spotkali się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii na spotkaniu projektowym programu SQUAD.

W projekcie SQUAD uczestniczą studenci z trzech uniwersytetów należących do sieci Design Factory Global Network: Politechniki Porto, Uniwersytetu Pace w Nowym Jorku i Politechniki Warszawskiej. Każdy Uniwersytet kieruje studentów o konkretnych umiejętnościach: designerów z Porto, projektantów IT z Nowego Jorku oraz studentów biznesu z Warszawy. Założeniem programu jest to, że w każdym z trzech zespołów projektowych uczestniczą po dwie osoby z każdego Uniwersytetu, więc po sześć osób z każdego kraju.

Celem projektu jest rozwiązanie realnego problemu istniejących firm. W obecnej edycji SQUAD rozwiązywane są problemy trzech portugalskich przedsiębiorstw (CapWatt, LBF Mobilario, Race). Projekt rozpoczął się od tzw. Kick-offu w Warszawie, podczas którego studenci zapoznali się z metodyką projektową oraz rozpoczęli pracę nad projektem. Drugie spotkanie zespołów jest przewidziane w Porto, gdzie studenci będą prezentowali wyniki swojej pracy w połowie trwania kursu, zaś prezentacja końcowa odbędzie się w Nowym Jorku.

Spotkanie projektowe programu SQUAD w CZIiTT/fot. WZ PW

Poza spotkaniami zespołów, studenci pracują zdalnie, komunikując się za pomocą nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych (np. skype, hangouts, facebook, itp.).

Ze strony Politechniki Warszawskiej projekt jest realizowany w ramach Warsaw Design Factory (WDF), która jest wynikiem współpracy Zespołu Rektorskiego ds. Innowacyjnych Form Kształcenia (INFOX) oraz Działu Rozwoju Innowacyjności Młodych Naukowców (DRIMn). Koordynatorem projektu jest dr inż. Piotr Pałka (INFOX, Wydział Elektroiki i Technik Informacyjnych), zaś opiekunami strony biznesowej są dr inż. Olga Sobolewska oraz dr Małgorzata Waszkiewicz (Wydział Zarządzania).

Źródło: WZ PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

 

 

Witold Gombrowicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW