Wybory Miss i Mistera Politechniki Warszawskiej 2015

Wybory Miss i Mistera Politechniki Warszawskiej zorganizowano już po raz dziesiąty. Jubileuszowa edycja konkursu zbiegła się z obchodami 100-lecia Odnowienia Tradycji PW. Poznajmy zatem laureatów konkursu.

Gala Finałowa Wyborów Miss i Mistera Politechniki Warszawskiej to jedno z większych tego typu wydarzeń w Polsce. W Dużej Auli o tytuł najbardziej urodziwych studentek i najprzystojniejszych studentów rywalizowało 19 kandydatek i 19 kandydatów z poszczególnych Wydziałów naszej Uczelni. Zostali oni wybrani w drodze eliminacji wydziałowych, gdzie oceniani byli m.in. przez dziekanów, prodziekanów, przedstawicieli studentów (jeden/jedna z nich musiał/a być zdobywcą tytułu Mister/Miss Wydziału w latach ubiegłych), przedstawiciela mediów PW, bądź Klubu Filmowo-Fotograficznego FOCUS. Kryteria wyboru uwzględniały aparycję, autoprezentację, cechy osobowe oraz dodatkowe umiejętności kandydatek/kandydatów.

Miss PW 2015 - Malwina Gałwiaczek, Wydział Zarządzania; Mister PW 2015 - Jakub Jędrzejczak, Wydział MEiL/
fot. I. Koptoń-Ryniec, Biuletyn PW

14 listopada 2015 r. podczas uroczystej gali finaliści zaprezentowali się w strojach dziennych oraz wieczorowych. Zostali oni poddani ocenie jury, w którego składzie znaleźli się m.in. prof. Andrzej Jakubiak, Prorektor ds. Studenckich (2002-2008); Aleksandra Grysz, Bursztynowa Miss Polski; Żaneta Krześniak, Przewodnicząca Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej, Aleksandra Gronowska, Miss PW 2014; Rafał Matysiak, Mister PW 2014; Yevhen Matsepa, Mister KPI 2014 (Mister Politechniki Kijowskiej 2014).

Fotogaleria Gali Wyborów Miss i Mistera Politechniki Warszawskiej 2015

Studenci mogli także oddawać głosy na Miss i Mistera Publiczności za pośrednictwem Internetu.

Lista laureatów:

Miss Politechniki Warszawskiej 2015 - Malwina Gałwiaczek, Wydział Zarządzania
Mister Politechniki Warszawskiej 2015 - Jakub Jędrzejczak, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa

I Wicemiss - Kinga Pokorska, Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych
I Wicemister - Rafał Dynek, Wydział Administracji i Nauk Społecznych

II Wicemiss - Kornelia Chilczuk, Wydział Transportu
II Wicemister - Szymon Więckowski, Wydział Inżynierii Środowiska

Miss Internautów - Kornelia Chilczuk, Wydział Transportu
Mister Internautów - Jakub Jędrzejczak, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa

Miss portalu naszemiasto.pl - Kinga Pokorska, Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych
Mister portalu naszemiasto.pl - Rafał Kania, Wydział Inżynierii Produkcji

Miss Publiczności - Julita Sobiczewska, Wydział Geodezji i Kartografii
Mister Publiczności - Jakub Barylski, Wydział Mechatroniki

W przerwach konkursu, widzowie mogli posłuchać m.in. Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej „The Engineers Band”, która akompaniowała do koncertu Grzegorza Hyżego, jak również do występujących z nią solistów: Mariusza Wawrzyńczyka i Kingi Compy. Scenki nawiązujące kontekstem do stulecia Politechniki i życia przedwojennej Warszawy przedstawił Teatr Pijana Sypialnia. Nie zabrakło także popisów akrobatycznych (Alter Trio) oraz krótkich filmów prezentujących sylwetki kandydatów. Transmisję bezpośrednią z Gali zapewniła TVPW.

Podobny artykuł:
Wybory Miss i Mistera PW 2014