Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Wysokich lotów absolwent PW

Wysokich lotów absolwent PW

Tomasz Momot, absolwent Wydziału Mechaniki Precyzyjnej PW – obecnie Mechatroniki – zdobył pierwsze miejsce podczas sierpniowych Mistrzostw Polski Modeli Halowych F1D w Grodkowie.

Pan Tomasz nie tylko był wzorowym studentem naszej Uczelni. Jego wiedza została również doceniona za oceanem, gdzie do dziś pracuje jako naukowiec. Precyzja, sumienność i dokładność stanowią równocześnie cechy, które w zestawieniu z wielką pasją mogą zadecydować o zwycięstwie. Tak się właśnie stało podczas sierpniowych zawodów w Grodkowie (woj. opolskie), gdzie zaprojektowany przez niego model samolotu o wadze 1,2 grama, nie miał sobie równych.

Zadaniem uczestników było przygotowanie lekkiego modelu, a następnie utrzymanie go jak najdłużej w powietrzu. Tomasz Momot, reprezentujący Aeroklub Pomorski, pokonał zarówno polskich, jak i czeskich zawodników, wygrywając z czasem 53 min. 56 sek. To wynik o niemal 5 minut lepszy od kolejnego uczestnika.

Zasady zawodów są proste, niemniej jednak jest to sport trudny i czasochłonny, który wymaga ogromnej precyzji, cierpliwości i delikatności - tłumaczy Krystyna Momot, mama mistrza i dodaje: Tomek precyzję i cierpliwość wyniósł z domu, przyglądając się jak ojciec Stanisław skleja modele plastikowe.

Mistrzostwa Polski w Grodkowie były jednocześnie eliminacjami do przyszłorocznych Mistrzostw Europy, które odbędą się w rumuńskiej kopalni soli, słynącej z doskonałych warunków dla lekkich konstrukcji modelarskich.

Źródło: Katarzyna Pomianowska, Pan Tomek, to modelarz i to numer jeden, Gazeta Pomorska, sierpień 2014
Zdjęcie: PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

 

 

Edward Stachura

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW