Biuletyn PW / Wydarzenia / 55 lat Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej

55 lat Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej

Uroczystości obchodów 55-lecia Wydziału Mechatroniki (d. Mechaniki Precyzyjnej), które odbyły się 13 października 2017 roku, obejmowały konferencję „Mechatronika dziś i jutro” oraz bankiet jubileuszowy.

W Gmachu Mechatroniki konferencję otworzyli Dziekan Wydziału Mechatroniki prof. dr hab. Natalia Golnik oraz Prorektor ds. Studiów prof. dr hab. inż. Krzysztof Lewenstein. W obradach uczestniczyło 200 osób.

Prof. dr hab. Natalia Golnik, Dziekan Wydziału Mechatroniki wita gości/fot. Biuletyn PW

W programie konferencji przewidziano:

• wręczenie dyplomów Siemensa za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie na najlepszą pracę dyplomową (zrealizowaną przez studentów Wydziału Mechatroniki)

oraz wykłady plenarne

• mgr inż. Tomasz Haiduk, dyrektor SIEMENS Polska „Pełna digitalizacja, czyli czwarta rewolucja przemysłowa”
  • dr inż. Witold Lewandowski, dyrektor RADWAG „Jak zbudować w Polsce firmę produkującą profesjonalne urządzenia pomiarowe”
  • mgr inż. Jakub Hirschberg „Rozruszniki rytmu serca. Od ratowania życia do inteligentnego wspomagania”
  • prof. dr hab. inż. Małgorzata Jakubowska „Od elektroniki drukowanej do internetu rzeczy”
  • prof. dr hab. inż. Maciej Kościelny „Bezpieczeństwo przemysłowych systemów sterowania - jeden z kierunków badań w IAiR"
  • dr hab. inż. Robert Sitnik, prof. PW „Nowe kierunki badań w Instytucie Mikromechaniki i Fotoniki”

W godzinach 13:00 - 17:30 prezentowano 12 pracowni i laboratoriów Wydziału.

Władze Uczelni reprezentował prof. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. Studiów/fot. Biuletyn PW

Z okazji konferencji opracowano i wydano publikacje, które otrzymali wszyscy uczestnicy konferencji i bankietu:

·         „Dziekani Wydziały Mechaniki Precyzyjnej/Mechatroniki Politechniki Warszawskiej” wyd. 2. zaktualizowane,

·         „Księga Wspomnień Absolwentów 1953 - 2017”,

·         „Mechatronika dziś”.

W obradach 55-lecia Wydziału Mechatroniki uczestniczyło 200 gości/fot. Biuletyn PW

Bankiet jubileuszowy w klubie Stodoła rozpoczął się o godzinie 19.00. Podczas otwarcia balu odczytano list z pozdrowieniami dla uczestników, przesłany przez byłego dziekana Wydziału, prof. Zdzisława Mrugalskiego (śp. Profesor Z. Mrugalski zmarł 22 października).

W balu uczestniczyło 300 gości.

Źródło: Wydział Mechatroniki PW

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

Witold Gombrowicz