Biuletyn PW / Wydarzenia

Gaudeamus po raz pięćdziesiąty pierwszy

6 października 2017 roku w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyła się 51. inauguracja roku akademickiego 2017/2018. Podsumowania minionego roku dokonał gospodarz uroczystości prof. Janusz Zieliński, Prorektor ds. Filii.

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 - relacja

W poniedziałek, 2 października 2017 roku Politechnika Warszawska uroczyście przywitała nowy rok akademicki. W roku zapowiadanych zmian w szkolnictwie wyższym pytania o przyszłość się mnożą, a odpowiedzi dostarcza historia.

Politechnika Warszawska zainaugurowała rok akademicki 2017/2018

- Uczelnia odpowiedzialna to taka, która nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytania i wątpliwości jakie pojawiają się w trakcie pełnienia jej misji - mówił Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt w przemówieniu inaugurującym rok akademicki 2017/2018.

Narodowy Kongres Nauki

W dniach 19-20 września 2017 r., w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbył się Narodowy Kongres Nauki. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wicepremier Jarosław Gowin przedstawił projekt założeń nowej ustawy.

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 w Politechnice Warszawskiej - terminarz

Rektor i Senat Politechniki Warszawskiej zapraszają na inaugurację roku akademickiego, która odbędzie się 2 października 2017 r., o godz. 10.00, w Dużej Auli Gmachu Głównego PW. Inauguracje wydziałowe rozpocznie 28 września Wydział Chemiczny.

Godność doktora honoris causa dla Rektora Politechniki Warszawskiej

W związku z nadaniem Rektorowi Politechniki Warszawskiej prof. Janowi Szmidtowi tytułu „Honorowy Doktor Politechniki Kijowskiej im. Igora Sikorskiego” delegacja polska w dniach 3-4 września 2017 r. udała się na Ukrainę.

Prof. Janusz Walo został prezesem Stowarzyszenia Geodetów Polskich

Prorektor ds. Studenckich Politechniki Warszawskiej prof. Janusz Walo objął funkcję prezesa Stowarzyszenia Geodetów Polskich na czteroletnią kadencję.

Prezydent RP Andrzej Duda w Politechnice Warszawskiej

- Są zaplanowane ogromne, niewyobrażalne pieniądze na modernizację polskiej armii - zapowiedział prezydent Andrzej Duda na konferencji poświęconej przemysłowi obronnemu, odbywającej się 30 czerwca 2017 r. w Politechnice Warszawskiej.

Promocje doktorskie i habilitacyjne czerwiec 2017

27 czerwca 2017 br. Mała Aula Politechniki Warszawskiej po raz ostatni w roku akademickim 2016/2017 zapełniła się gośćmi, którzy przybyli na uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych. Medalem Politechniki Warszawskiej uhonorowano panią Marię Czupratowską-Semczuk.

Politechnika Warszawska trzecią uczelnią w Polsce

Awans o jedną pozycję, trzecie miejsce w Polsce, dwunasty z rzędu tytuł najlepszej uczelni technicznej w kraju - tak, w matematycznym skrócie, prezentuje się pozycja Politechniki Warszawskiej w Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw 2017.

Podsumowanie obchodów 20-lecia KRASP

Zakończyły się obchody 20-lecia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Przedstawiono dotychczasowe osiągnięcia oraz wyzwania stojące przed organizacją, rozmawiano też o problemach szkolnictwa wyższego w Polsce i pracach nad Ustawą 2.0.

20 lat Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP)

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich powołana została 7 czerwca 1997 roku. 20 lat później w Politechnice Wrocławskiej, członkowie KRASP spotkają się, by omówić aktualne kwestie i przedstawić plany na przyszłość.

Nagroda Prezesa Rady Ministrów dla spin off PW

Wspólny projekt spin off Politechniki Warszawskiej „Smart Fluid” i firmy BangProof został podwójnie wyróżniony, Nagrodą Główną Prezesa Rady Ministrów oraz Nagrodą Publiczności, na Kongresie Impact'17.

Naukowiec PW z prestiżową nagrodą Fred Nathanson Memorial Radar Award

Dr hab. inż. Piotr Samczyński z WEiTI PW otrzymał nagrodę 2017 Fred Nathanson Memorial Radar Award za wybitny wkład w dziedzinie pasywnych zobrazowań radarowych, w tym projektowania systemów, demonstracji i opracowywania algorytmów.

Dzień Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW

Nadanie tytułu Honorowego Profesora Wydziału SiMR i podpisanie listu intencyjnego w sprawie uruchomienia II stopnia studiów na kierunku Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych - stanowiły oś tegorocznych obchodów Dnia Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Autonomia uczelni i środowiska akademickiego - odpowiedzialność i etos akademicki

Przedstawiciele środowiska akademickiego spotkają się na konferencji na temat autonomii uczelni. Wydarzenie organizowane jest przez Komisję ds. Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej KRASP, Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha oraz Politechnikę Warszawską.

Relacja z Jubileuszu 50-lecia PW Filii w Płocku

W dniu 22 kwietnia 2017 r. odbyły się uroczystości z okazji Jubileuszu 50-lecia Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku. W obchodach uczestniczyły władze Uczelni, pracownicy, absolwenci, studenci, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i firm współpracujących.

Obchody Jubileuszu 50-lecia PW Filii w Płocku

22 kwietnia 2017 roku Politechnika Warszawska Filia w Płocku obchodzić będzie Jubileusz 50-lecia. Na ten dzień zaplanowano mszę świętą w Bazylice Katedralnej, Galę Jubileuszową w Teatrze Płockim, spotkania absolwentów oraz Bal w Domu Technika.

Politechnika Warszawska dwukrotnie wyróżniona przez Forum Uczelni Technicznych

Nagrodzono projekty samorządów studenckich oraz osoby działające na rzecz rozwoju FUT. Prof. Jan Szmidt, Rektor PW został laureatem w kategorii Autorytet Forum Uczelni Technicznych, a Samorząd Studentów PW odebrał nagrodę dla Najbardziej Innowacyjnego Samorządu Studenckiego.

Wielkanocne życzenia Rektora Politechniki Warszawskiej 2017

Rektor Politechniki Warszawskiej profesor Jan Szmidt składa wszystkim Czytelnikom Biuletynu PW najlepsze życzenia na nadchodzącą Wielkanoc.

Jedynym czarem przeszłości jest to, że minęła.

Oscar Wilde

Sekcja Komunikacji Społecznej