Biuletyn PW / Wydarzenia / 70-lecie ZNP w Politechnice Warszawskiej

70-lecie ZNP w Politechnice Warszawskiej

Związek Nauczycielstwa Polskiego obchodził 70-lecie działalności w Politechnice Warszawskiej. 17 października 2017 r., w Małej Auli Politechniki Warszawskiej zorganizowano uroczyste zebranie, podczas którego uhonorowano najbardziej zasłużonych członków organizacji.

Spotkanie otworzył dr inż. Zdzisław Gałkowski, Prezes Rady Zakładowej Związku Nauczycielstwa Polskiego w Politechnice Warszawskiej, witając kolejno: Rektora Politechniki Warszawskiej, członków Komitetu Honorowego, Prorektorów Politechniki Warszawskiej, Rektorów i Prorektorów poprzednich kadencji, byłych Prezesów Rady Zakładowej ZNP, Przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”, Przedstawicieli Rad Zakładowych ZNP Uczelni Warszawskich oraz innych znamienitych gości.

Prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej/fot. Marian Modzelewski

Referat okolicznościowy wygłosił Honorowy Prezes Rady Zakładowej Andrzej Muster. Na posiedzeniu głos zabrali: Przewodniczący Komitetu Honorowego obchodów 70-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego w Politechnice Warszawskiej prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej, Prezes ZNP Sławomir Broniarz, Prezes Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP Janusz Rak, Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Stanisław Jezierski oraz były Rektor Politechniki Warszawskiej - prof. Władysław Findeisen. W kolejnej części spotkania wręczono odznaki honorowe.

Wręczenie odznaki "Załużony dla Politechniki Warszawskiej"/fot. Marian Modzelewski

Odznaką „Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej” Rektor Politechniki Warszawskiej odznaczył:

• Beatę Jankowską,
  • prof. Mikołaja Szafrana,
  • Jacka Trojanowskiego
  • Tadeusza Węgrzynowskiego.

Złotą Odznakę ZNP przyznaną przez Prezesa ZNP otrzymali:

• dr hab. inż. Zbigniew Ochal,
  • Małgorzata Wornbard.

Honorową odznaką za „50-letnią przynależność do ZNP” zostali uhonorowani:

• Andrzej Bieńkowski,
  • prof. Bogdan Galwas,
  • prof. Krzysztof Kędzior,
  • dr inż. Jerzy Mazurek,
  • prof. Mariusz Olszewski,
  • prof. Mikołaj Szafran.

70 lat Związku Nauczycielstwa Polskiego w Politechnice Warszawskiej/fot. Marian Modzelewski

W części artystycznej goście wysłuchali występu duetu wokalno-gitarowego „The Wish”, założonego przez Kaję Kaźmierczyk i Tomasza Bogackiego.

Uroczyste zebranie zakończyło się spotkaniem towarzyskim.

Źródło: ZNP PW
Zdjęcia: Marian Modzelewski