Biuletyn PW / Wydarzenia / Dzień Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW

Dzień Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW

12 maja ustanowiony jest Dniem Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW. W tym roku obchody przypadły na piątek 11 maja. Podczas uroczystej Rady Wydziału SiMR prof. Stanisław Radkowski nawiązał m.in. do wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości.

Prof. Stanisław Radkowski, Dziekan Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW, przybliżył sylwetki znamienitych profesorów związanych z wydziałem, którzy go tworzyli od podstaw. W trakcie spotkania poruszono także kwestie związane z modernizacją budynku. Z radością poinformowano o nadaniu jednej z ulic w Mińsku Mazowieckim nazwy im. prof. Feliksa Rawskiego. Wręczono także Medale za zasługi dla Wydziału SiMR PW.

W sali multimedialnej pojawił się Gość Specjalny: znany kierowca rajdowy i motocyklista Jakub Przygoński, absolwent Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Swoje osiągnięcia zaprezentowały Koła Naukowe, ofertę przedstawili Partnerzy przemysłowi wydziału.

Uroczystą Radę Wydziału SiMR PW otworzył Dziekan prof. Stanisław Radkowski/fot. BPW

W holu gości witał „Arti” (od Artificial Intelligence) - niezwykły pojazd, który docelowo ma pełnić rolę „asystenta” lekarza/pielęgniarki w szpitalu. Model powstał w wyniku współpracy dwóch wydziałów Politechniki Warszawskiej: Samochodów i Maszyn Roboczych oraz Architektury.

Popołudniem władze wydziału i goście wzięli udział we wspólnym pikniku, podczas którego zorganizowano mecz siatkówki oraz loterię charytatywną.

Fotogaleria Dnia Wydziału SiMR PW 2018

12 maja został ustanowiony Dniem Wydziału przez Radę Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych na mocy uchwały podjętej w dniu 18 marca 2015 roku.

Zdjęcia: Biuletyn PW

Nauczyłam się, że droga postępu nie jest ani szybka,
ani łatwa.

Maria Skłodowska-Curie

Sie

Międzynarodowe warsztaty Sukkot - let's built a tent!

08:00 - 31 Sie 20:00

Sie