Biuletyn PW / Wydarzenia / Dzień Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW

Dzień Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW

12 maja ustanowiony jest Dniem Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW. W tym roku obchody przypadły na piątek 11 maja. Podczas uroczystej Rady Wydziału SiMR prof. Stanisław Radkowski nawiązał m.in. do wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości.

Prof. Stanisław Radkowski, Dziekan Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW, przybliżył sylwetki znamienitych profesorów związanych z wydziałem, którzy go tworzyli od podstaw. W trakcie spotkania poruszono także kwestie związane z modernizacją budynku. Z radością poinformowano o nadaniu jednej z ulic w Mińsku Mazowieckim nazwy im. prof. Feliksa Rawskiego. Wręczono także Medale za zasługi dla Wydziału SiMR PW.

W sali multimedialnej pojawił się Gość Specjalny: znany kierowca rajdowy i motocyklista Jakub Przygoński, absolwent Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Swoje osiągnięcia zaprezentowały Koła Naukowe, ofertę przedstawili Partnerzy przemysłowi wydziału.

Uroczystą Radę Wydziału SiMR PW otworzył Dziekan prof. Stanisław Radkowski/fot. BPW

W holu gości witał „Arti” (od Artificial Intelligence) - niezwykły pojazd, który docelowo ma pełnić rolę „asystenta” lekarza/pielęgniarki w szpitalu. Model powstał w wyniku współpracy dwóch wydziałów Politechniki Warszawskiej: Samochodów i Maszyn Roboczych oraz Architektury.

Popołudniem władze wydziału i goście wzięli udział we wspólnym pikniku, podczas którego zorganizowano mecz siatkówki oraz loterię charytatywną.

Fotogaleria Dnia Wydziału SiMR PW 2018

12 maja został ustanowiony Dniem Wydziału przez Radę Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych na mocy uchwały podjętej w dniu 18 marca 2015 roku.

Zdjęcia: Biuletyn PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

 

 

Edward Stachura

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW