Biuletyn PW / Wydarzenia / Nagroda Prezesa Rady Ministrów dla spin off PW

Nagroda Prezesa Rady Ministrów dla spin off PW

Wspólny projekt spin off Politechniki Warszawskiej „Smart Fluid” i firmy BangProof został podwójnie wyróżniony, Nagrodą Główną Prezesa Rady Ministrów oraz Nagrodą Publiczności, na Kongresie Impact'17.

W dniach 31 maja - 1 czerwca 2017 r. w Krakowie odbył się Kongres Impact’17, wyjątkowe wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej w całości poświęcone gospodarce przyszłości.

Przedstawiciele spin off Politechniki Warszawskiej „Smart Fluid”, dr inż. Łukasz Wierzbicki (prezes spółki) z Wydziału Inżynierii Materiałowej i mgr inż. Małgorzata Głuszek z Wydziału Chemicznego, wraz z reprezentantami firmy BangProof odebrali z rąk Premier Beaty Szydło Nagrodę Główną Prezesa Rady Ministrów oraz Nagrodę Publiczności. Projekt „Smart Fluid” powstał przy współpracy dwóch Wydziałów PW: Inżynierii Materiałowej (prof. Marcina Leonowicza) oraz Chemicznego (prof. Mikołaja Szafrana, prof. Gabriela Rokickiego).

Nagrodzono prototyp czapki o funkcji kasku z wykorzystaniem technologii cieczy zagęszczanych ścinaniem.

Technologia ta została włączona do polskiej misji gospodarczej i będzie promowana przez Rząd RP na różnych wydarzeniach w kraju i za granicą.

Źródło i zdjęcie: WCH PW

Bo nie jest światło, by pod korcem stało.

Cyprian Kamil Norwid, Promethidion

Sekcja Komunikacji Społecznej