Biuletyn PW / Wydarzenia / Naukowiec PW z prestiżową nagrodą Fred Nathanson Memorial Radar Award

Naukowiec PW z prestiżową nagrodą Fred Nathanson Memorial Radar Award

Dr hab. inż. Piotr Samczyński z WEiTI PW otrzymał nagrodę 2017 Fred Nathanson Memorial Radar Award za wybitny wkład w dziedzinie pasywnych zobrazowań radarowych, w tym projektowania systemów, demonstracji i opracowywania algorytmów.

Na 2017 IEEE Radar Conference, która odbyła się 10 maja br. w Seattle, ogłoszono laureata tegorocznej edycji nagrody Fred Nathanson Memorial Radar Award. Wyróżnienie otrzymał dr hab. inż. Piotr Samczyński z Zespołu Technik Radiolokacyjnych, Zakładu Teorii Obwodów i Sygnałów, ISE, WEiTI PW.

Dr hab. inż. Piotr Samczyński z PW odbiera nagrodę 2017 Fred Nathanson Memorial Radar Award/fot. WEiTI PW

Prestiżowa nagroda Fred Nathanson Memorial Radar Award przyznawana jest raz w roku przez Aerospace and Electronic Systems Society of the Institute of the Electrical and Electronics Engineers (IEEE AESS) dla naukowca w wieku do 40 lat, który wykazał się wybitnymi osiągnięciami w dziedzinie radiolokacji.

Nagroda Fred Nathanson Memorial Radar Award po raz pierwszy została przyznana osobie z Polski.

Źródło: WEiTI PW

Bo nie jest światło, by pod korcem stało.

Cyprian Kamil Norwid, Promethidion

Sekcja Komunikacji Społecznej