Biuletyn PW / Wydarzenia / Obchody Jubileuszu 50-lecia PW Filii w Płocku

Obchody Jubileuszu 50-lecia PW Filii w Płocku

22 kwietnia 2017 roku Politechnika Warszawska Filia w Płocku obchodzić będzie Jubileusz 50-lecia. Na ten dzień zaplanowano mszę świętą w Bazylice Katedralnej, Galę Jubileuszową w Teatrze Płockim, spotkania absolwentów oraz Bal w Domu Technika.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 9:00 mszą świętą w Bazylice Katedralnej w Płocku, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Płockiego Piotra Libery.

Następnie, o godz. 11:00 w Teatrze Dramatycznym w Płocku, odbędzie się Główna Uroczystość Jubileuszowa, podczas której uczestnicy wysłuchają Koncertu Zespołu VOŁOSI, przy akompaniamencie Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Artyści zaprezentują autorską muzykę instrumentalną wyrastającą z karpackich korzeni, ale noszącą w sobie znamiona jazzowej improwizacji, naładowaną rockową energią, pełną niezwykle emocjonalnego przekazu.

Po części artystycznej nastąpi wręczenie medali i odznaczeń oraz wystąpienia okolicznościowe. Dla Absolwentów przewidziano w godzinach 14:00-16:00 spotkania kameralne, z możliwością zwiedzania uczelni w Gmachu Głównym przy ul. Łukasiewicza 17 oraz Gmachu Mechaniki w al. Jachowicza 2.

Gmach Mechaniki 1967/fot. PW Filia w Płocku

Wieczorem Absolwenci bawić się będą na Balu Jubileuszowym w Domu Technika. Oprawę muzyczną imprezy zapewni zespół Terytoria.

Filia Politechniki Warszawskiej w Płocku powołana została w dniu 18 kwietnia 1967 roku Zarządzeniem Ministra Oświaty i Szkolnictwa Wyższego. Była to jedyna stacjonarna jednostka szkolnictwa wyższego na obszarze północno-zachodniego Mazowsza. W ciągu 50-lecia swojej działalności jednostka ta przyczyniła się i nadal będzie przyczyniała się do rozwoju gospodarczego, społecznego, oświatowego i kulturalnego Miasta Płocka i regionu płockiego.

Źródło: PW Filia w Płocku

Jedynym czarem przeszłości jest to, że minęła.

Oscar Wilde

Sekcja Komunikacji Społecznej