Biuletyn PW / Wydarzenia / PW Junior: inauguracja roku akademickiego

PW Junior: inauguracja roku akademickiego

Gimnazjaliści oraz uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych rozpoczęli nowy rok akademicki w ramach PW Junior. Uroczysta inauguracja odbyła się 2 października w Dużej Auli w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

W programie uroczystości nie zabrakło elementów znanych z oficjalnych inauguracji roku akademickiego. Młodzi uczestnicy PW Junior wysłuchali Hymnu Państwowego w wykonaniu Chóru PW. Następnie przemówienie wygłosił prof. Władysław Wieczorek, Prorektor ds. Studenckich. Nie zabrakło również tradycyjnej immatrykulacji. Z rąk prof. Wieczorka indeksy odebrało kilkunastu uczniów. Na koniec uroczystości w Dużej Auli rozbrzmiało Gaudeamus Igitur w wykonaniu chóru.

PW Junior to inicjatywa Politechniki Warszawskiej oraz jej absolwentów. Celem projektu jest rozwój kluczowych kompetencji młodzieży i zaciekawienie naukami politechnicznymi. Uczniowie, podobnie jak na prawdziwej uczelni, będą uczestniczyli w wykładach i ćwiczeniach. Zajęcia prowadzone są przez pracowników i studentów Politechniki Warszawskiej.

W poprzedniej edycji PW Junior (marzec-czerwiec 2013 roku) uczestniczyło 148 osób, w tym 66 gimnazjalistów i 82 uczniów szkół podstawowych. Zajęcia prowadziło 58 wykładowców z 10 wydziałów i 9 kół naukowych. Młodzież wzięła udział w 8 godzinach wykładów i 68 godzinach ćwiczeń.

Galeria zdjęć z inauguracji roku akademickiego PW Junior dostępna jest TUTAJ.

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura