Biuletyn PW / Wydarzenia / PW Junior: inauguracja roku akademickiego

PW Junior: inauguracja roku akademickiego

Gimnazjaliści oraz uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych rozpoczęli nowy rok akademicki w ramach PW Junior. Uroczysta inauguracja odbyła się 2 października w Dużej Auli w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

W programie uroczystości nie zabrakło elementów znanych z oficjalnych inauguracji roku akademickiego. Młodzi uczestnicy PW Junior wysłuchali Hymnu Państwowego w wykonaniu Chóru PW. Następnie przemówienie wygłosił prof. Władysław Wieczorek, Prorektor ds. Studenckich. Nie zabrakło również tradycyjnej immatrykulacji. Z rąk prof. Wieczorka indeksy odebrało kilkunastu uczniów. Na koniec uroczystości w Dużej Auli rozbrzmiało Gaudeamus Igitur w wykonaniu chóru.

PW Junior to inicjatywa Politechniki Warszawskiej oraz jej absolwentów. Celem projektu jest rozwój kluczowych kompetencji młodzieży i zaciekawienie naukami politechnicznymi. Uczniowie, podobnie jak na prawdziwej uczelni, będą uczestniczyli w wykładach i ćwiczeniach. Zajęcia prowadzone są przez pracowników i studentów Politechniki Warszawskiej.

W poprzedniej edycji PW Junior (marzec-czerwiec 2013 roku) uczestniczyło 148 osób, w tym 66 gimnazjalistów i 82 uczniów szkół podstawowych. Zajęcia prowadziło 58 wykładowców z 10 wydziałów i 9 kół naukowych. Młodzież wzięła udział w 8 godzinach wykładów i 68 godzinach ćwiczeń.

Galeria zdjęć z inauguracji roku akademickiego PW Junior dostępna jest TUTAJ.

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

 

 

Edward Stachura

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW