Biuletyn PW / Wydarzenia / Politechnika Warszawska w rankingu QS by Subject

Politechnika Warszawska w rankingu QS by Subject

Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na pierwszym miejscu w Polsce w swoim kluczowym obszarze działania - Engineering & Technology. Zajęła też drugie miejsce równie ważnej kategorii - Natural Science.

W Engineering & Technology Politechnika Warszawska uplasowała się na 206. miejscu na świecie. Wyprzedziła tym samym uczelnie takie jak: Politechnika Wrocławska (348. miejsce), Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (miejsca 401-450) i Uniwersytet Warszawski (również miejsca 401-450). Obszar ten zawiera sześć szczegółowych dyscyplin: inżynierię chemiczną, informatykę i systemy informacyjne, inżynierię lądową i strukturalną, inżynierię elektryczną i elektronikę, budowę maszyn oraz górnictwo. Politechnika Warszawska została odnotowana w pięciu z nich, zajmując aż w czterech dziedzinach pierwsze miejsce w kraju.

W Natural Sciences Politechnika Warszawska znalazła się na 228. miejscu na świecie. Niższe pozycje zajęły Uniwersytet Jagielloński (235. miejsce), Akademia Górniczo-Hutnicza (354. miejsce), Polska Akademia Nauk (383. miejsce), Uniwersytet Wrocławski (miejsca 451-500) i Politechnika Wrocławska (także miejsca 451-500). Do obszaru Natural Science zaliczanych jest siedem dyscyplin: chemia, nauki o ziemi i oceanografia, nauki o środowisku, geografia, materiałoznawstwo, matematyka oraz fizyka i astronomia. Politechnika Warszawska jest klasyfikowana w czterech z nich, a w jednej na pierwszej pozycji w Polsce.

Ranking QS by Subject należy do grupy rankingów przygotowywanych przez firmę Quacquarelli Symonds, międzynarodowego eksperta w zakresie szkolnictwa wyższego. Główny (ogólny) ranking QS jest jednym z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych, obok takich jak Times Higher Education, Rankingu Szanghajskiego oraz U-Multirank. Jego twórcy wzięli pod uwagę 4500 uczelni z 75 krajów, w zestawieniu uwzględniając najlepsze.

Strona internetowa rankingu: topuniversities.com/subject-rankings/2018

Źródło: BPI

CYTAT TYGODNIA

"

 

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

 

 

Witold Gombrowicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW