Biuletyn PW / Wydarzenia / Politechnika Warszawska w rankingu QS by Subject

Politechnika Warszawska w rankingu QS by Subject

Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na pierwszym miejscu w Polsce w swoim kluczowym obszarze działania - Engineering & Technology. Zajęła też drugie miejsce równie ważnej kategorii - Natural Science.

W Engineering & Technology Politechnika Warszawska uplasowała się na 206. miejscu na świecie. Wyprzedziła tym samym uczelnie takie jak: Politechnika Wrocławska (348. miejsce), Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (miejsca 401-450) i Uniwersytet Warszawski (również miejsca 401-450). Obszar ten zawiera sześć szczegółowych dyscyplin: inżynierię chemiczną, informatykę i systemy informacyjne, inżynierię lądową i strukturalną, inżynierię elektryczną i elektronikę, budowę maszyn oraz górnictwo. Politechnika Warszawska została odnotowana w pięciu z nich, zajmując aż w czterech dziedzinach pierwsze miejsce w kraju.

W Natural Sciences Politechnika Warszawska znalazła się na 228. miejscu na świecie. Niższe pozycje zajęły Uniwersytet Jagielloński (235. miejsce), Akademia Górniczo-Hutnicza (354. miejsce), Polska Akademia Nauk (383. miejsce), Uniwersytet Wrocławski (miejsca 451-500) i Politechnika Wrocławska (także miejsca 451-500). Do obszaru Natural Science zaliczanych jest siedem dyscyplin: chemia, nauki o ziemi i oceanografia, nauki o środowisku, geografia, materiałoznawstwo, matematyka oraz fizyka i astronomia. Politechnika Warszawska jest klasyfikowana w czterech z nich, a w jednej na pierwszej pozycji w Polsce.

Ranking QS by Subject należy do grupy rankingów przygotowywanych przez firmę Quacquarelli Symonds, międzynarodowego eksperta w zakresie szkolnictwa wyższego. Główny (ogólny) ranking QS jest jednym z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych, obok takich jak Times Higher Education, Rankingu Szanghajskiego oraz U-Multirank. Jego twórcy wzięli pod uwagę 4500 uczelni z 75 krajów, w zestawieniu uwzględniając najlepsze.

Strona internetowa rankingu: topuniversities.com/subject-rankings/2018

Źródło: BPI

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

Witold Gombrowicz