Biuletyn PW / Wydarzenia / Politechnika Warszawska w rankingu THE

Politechnika Warszawska w rankingu THE

Brytyjski magazyn Times Higher Education opublikował coroczny ranking najlepszych uniwersytetów na świecie. W jednej z kategorii znalazła się Politechnika Warszawska.

Politechnika Warszawska jako jedna z czterech polskich uczelni została sklasyfikowana w rankingu BRICS & Emerging Economies Rankings 2014. Ranking ten uwzględnia uczelnie z państw rozwijających się oraz kraje BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, Republika Południowej Afryki).

Metodologia tego rankingu jest taka sama jak w przypadku rankingu globalnego Times Higher Education World University Ranking. Uwzględnia takie wyznaczniki jak: nauka, badania, transfer wiedzy i perspektywa międzynarodowa.

Politechnika Warszawska w rankingu BRICS & Emerging Economies Rankings 2014 uplasowała się na 64. pozycji. W rankingu znalazły się jeszcze trzy inne polskie uczelnie: Uniwersytet Warszawski (miejsce 23.), Uniwersytet Jagielloński (miejsce 41.) oraz Uniwersytet Łódzki (miejsce 100.).

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura