Powołanie zespołu ds. monitorowania wdrażania reformy nauki i szkolnictwa wyższego

Na mocy zarządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego powołano zespół do spraw monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki, który będzie czuwać nad wcielaniem w życie Konstytucji dla Nauki.

W skład zespołu do spraw monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki weszło 12 naukowców i przedstawicieli środowiska akademickiego. Przewodniczy mu prof. dr hab. Maciej Żylicz, biochemik i biolog molekularny, prezes Zarządu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Do zadań zespołu należeć będą między innymi: analiza efektywności działań podejmowanych w związku z wdrażaniem reformy przez podmioty systemu szkolnictwa wyższego i nauki, opracowywanie propozycji dobrych praktyk w zakresie wdrażania reformy oraz rekomendowanie ministrowi właściwemu do spraw szkolnictwa wyższego i nauki rozwiązań lub narzędzi wspierających wdrażanie reformy.

W skład zespołu zostali powołani:

• Łukasz Kierznowski
  • dr hab. prof. nadzw. Marcin Krawczyński
  • Dominik Leżański
  • prof. dr hab. n. med. Wojciech Maksymowicz
  • prof. dr hab. Zbigniew Marciniak
  • prof. dr hab. inż. Grażyna Ptak
  • dr hab. Dariusz Surowik
  • dr inż. Janusz Szczerba
  • dr Dominik Szczukocki
  • dr hab. Lech Trzcionkowski
  • prof. dr hab. inż. Jerzy Woźnicki