Biuletyn PW / Wydarzenia / Rusza budowa CEZAMAT-u

Rusza budowa CEZAMAT-u

28 stycznia br. Politechnika Warszawska podpisała umowę na budowę Laboratorium Centralnego Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii (CEZAMAT) - jednego z najnowocześniejszych ośrodków badawczych nanotechnologii i zaawansowanych materiałów w Europie.

Umowa na budowę obiektu wraz z dostawą elementów wyposażenia o wartości 372,6 mln zł została podpisana z Konsorcjum firm IDS-BUD SA z Warszawy oraz Korporacji Altis-Holding z Kijowa. Sygnatariuszami umowy byli prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Rektor PW, Andrzej Napierski, prezes IDS-BUD SA oraz Marek Matwiszyn, prokurent.

Centralne Laboratorium CEZAMAT jest dla Polski realną szansą na rozpoczęcie nowej ery w nauce i gospodarce kraju. „Sukces CEZAMAT-u to sukces Politechniki Warszawskiej i całego środowiska naukowego działającego na rzecz nowych technologii – jesteśmy zdeterminowani, aby go osiągnąć, bo widzimy tu ogromną szansę zarówno dla naszej nauki, ale jednoczenie dla polskiej gospodarki i społeczeństwa”-powiedział prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej.

Centrum będzie prowadziło badania z zakresu nowoczesnych materiałów i technologii, a ich wyniki będą wykorzystywane m.in. w przemyśle teleinformatycznym, medycznym obronnym, samochodowym i lotniczym. W Laboratorium badane będą zagadnienia do tej pory nierozwijane w naszym kraju z powodu braku aparatury i odpowiednich warunków pomiarowych.

Laboratorium powstanie przy ul. Poleczki 19 w Warszawie. Prace budowlane rozpoczną się 7 lutego. Wykonawca ma 22 miesiące na wybudowanie i wyposażenie laboratorium. Zakończenie inwestycji jest planowane na koniec 2015 roku.

Źródło:
CEZAMAT PW Sp. z o.o.

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

 

 

Edward Stachura

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW